deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Právě teď

Policie vyšetřuje únik CO2 v Chebu: 25 tun plynu uniklo v průmyslové zóně, kriminalisté mají podezření, že došlo k obecnému ohrožení z nedbalosti.
Polsko zvažuje zákaz dovozu z Ruska: Zastavit chce import zemědělských produktů, zejména obilí, totéž plánuje vůči Bělorusku.
V Íránu začaly volby: Lidé vybírají poslance a členy orgánu volícího nejvyššího duchovního vůdce země, očekává se mimořádně nízká účast.
Kongres schválil rozpočtové provizorium: Po Sněmovně reprezentantů podpořil krátkodobou překlenovací normu i Senát, americká vláda tak nemusí přerušit provoz.
Do Dolní sněmovny se vrací kontroverzní poslanec: Doplňovací volby v Rochdale vyhrál bývalý labourista George Galloway, získal křeslo po zesnulém členovi téže strany.
Pátek bude polojasný: Během dne se bude zatahovat, odpoledne ojediněle déšť. Nejvyšší denní teploty 12 až 16 °C, noční 5 - 9 °C.
Německá veřejná doprava bude stávkovat: Práci v pátek přeruší odboráři v městské a regionální dopravě po celé zemi, vyjma Bavorska a Sárska.
Americkou burzu táhnou technologické firmy: Jejich index Nasdaq rostl ve čvrtek 0,9 %, zapsal nový rekord. Hlavní indexy Dow a SaP připsaly 0,1 % a 0,5 %.
Americký exvelvyslanec pracoval pro Kubu: Bývalý ambasador v Bolívii Manuel Rocha, je vyšetřovaný pro špionáž, chystá se doznat vinu.
Stávka mladých lékařů v Jižní Koreji trvá: Téměř 9 tisíc z nich, dvě třetiny celkového počtu, odmítlo výzvu vlády ukončit protest a vrátit se do práce.
Soud trestal útok na Kapitol: Expomocník šerifa z Tennessee dostal téměř šest let za napadení policistů při vniknutí do budovy Kongresu 6. ledna 2021.
Polsko vypustí vlastní vojenské satelity: První pozorovací družice plánuje vyslat na oběžnou dráhu v příštím roce, uvedl náměstek ministra obrany.
Původce úniku dat z Pentagonu se přizná: Jack Teixeira se dohodl s federálními prokurátory a prohlásí vinu v kauze uniklých a zveřejněných dokumentů.
Tokio má novou turistickou atrakci: Budova místní radnice se stala promítacím plátnem pro největší stálý videomapping.
Polsko nakoupí americký velící systém: Zaplatí 2,5 miliardy dolarů, do roku 2031 získá "operační mozek" pro protileteckou a protiraketovou obranu.
Chrysler svolává Jeepy Grand Cherokee: Automobilka u více než 338 tisíc vozů z let 2021-23 musí ověřit, zda se u nich neprojevil problém s volantem a řízením.
Nehoda uzavřela D10 u Benátek n.J.: Dálnice je u města neprůjezdná ve směru na Prahu, při čelní srážce s nákladním autem zemřel řidič osobního vozu.
Tragický požár v Bangladéši: Podle místních médií zemřelo nejméně 43 lidí, plameny zachvátily komerční budovu, rozšířily se z restaurace.
Irský prezident je v nemocnici: 82letému Michaelu D Higginsovi se udělalo špatně doma, zdravotníci ho převezli preventivně na další testy a pozorování.
Kreml zavádí v úřadech politické komisaře: Funkcionáři mají za úkol ve státních agenturách "zvyšovat vlastenectví".
Ukrajina zasáhla ruské vojáky: Po raketovém úderu u okupované Olenivky zemřelo 19 Rusů,12 je raněných.
Biden navštíví hranici s Mexikem: Prezident přiletěl do Texasu, ve stejný den v regionu vede kampaň jeho předchůdce v úřadu Trump.
Zemřel italský režisér Paolo Taviani: Klasikovi národní kinematografie bylo 92 let, proslul zejména v 70. letech s bratrem Vittoriem filmy jako Padro padrone.
Kongres jedná o penězích pro vládu: Sněmovna reprezentantů schválila krátkodobý překlenovací zákon, předloha míří do Senátu.
Nizozemsko chystá zbrojní nákup za 8 miliard eur: Pořídí čtyři fregaty pro protivzdušnou obranu a zajištění a podporu velení a komunikace.