Před třemi lety jsem si koupil auto a záhy jsem byl účastníkem dopravní nehody. Auto bylo nabourané a pojišťovna mi nabídla velmi málo peněz. Rozhodl jsem se, že si auto nechám rozebrat, díly nafotím a rozprodám je po internetu. K mému překvapení to fungovalo velmi dobře a začalo mě to bavit.

V červenci 2019 jsem založil firmu AutaVeStylu s.r.o. Jsme tým mladých nadšených lidí pro věc. Myslíme si, že každé auto může vypadat stylově v osobitém designu. Zabýváme se prodejem nejlepších produktů na trhu, které toto umožňují a každému zákazníkovi odborně poradíme, jak na to.

I v tomto oboru je konkurence značná. My se snažíme vymezit kvalitou, rychlostí a komplexními službami. Tady v Ústí nad Labem máme centrálu a výdejní místo. Montážní centra máme v Chomutově a Děčíně. Zboží které prodáváme, také testujeme a dokonce spolupracujeme s odborníky z ČVUT při hodnocení zboží. Za naší prací si stojím, ručím za ni a výsledky se dostavují. Poslední dobou nemám žádný volný čas, protože makám skoro 24 hodin denně, ale nestěžuji si. Ještě soukromě učím a také pracuji v jazykové škole. Umím anglicky, francouzsky a taky původní nigerijský jazyk Yoruba. Ještě se určitě naučím německy. Studium jazyků mě baví, ale teď mám opravdu málo času.

Jsem Severočech. Narodil jsem se v Ústí nad Labem a studuji na UJEP historii a společenské vědy. Oba moji rodiče pochází z Nigérie a v Čechách jsou už 30 let. Bydlím v Ústí sám. Ze začátku jsem se musel potýkat se sousedy, kteří nebyli zvyklí na cizokrajně vyhlížející lidi, ale už je to dobré.

S mým podnikáním jsem teprve na začátku a funguje to. Moje ambice jsou vyšší. Naší dlouhodobou vizí je v tomto segmentu dobýt Ústecký kraj a pak pokračovat dál, hlavně na Moravu.

Karel Horký