VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Čtenář reportér

Na Vinařské se daří florbalu

Ústí nad Labem - Nejen díky systematické spolupráci s hokejovým oddílem HC Slovan a florbalovým oddílem USK Slavia mají na ústecké ZŠ Vinařská nejúspěšnější školní florbalisty v Ústí nad Labem.

FOTO: Herec Lukáš Hejlík četl dětem

Severní Terasa - Známý herec Lukáš Hejlík četl dětem na ústecké základní škole Mírová, kde v rámci projektu Listování ve čtené show přiblížil knihu o životě Usaina Bolta.

NAPSALI NÁM: "Na medvěda" spoutaní žáci ZŠ Mírová

Medvěd v tomto případě neznamená označení pro šelmu, ale pro pomůcku členů Vězeňské služby ČR, kteří přednášeli pro žáky 8. a 9. tříd na ZŠ Mírová na Severní Terase.

Objektivem čtenářky: Telnice z nové lanovky

Zadní Telnice - Fotografie z Telnice zaslala Martina Beránková. "Všichni jsme si to užili! A ze sedačkové lanovky vidíme středisko úplně jinak než jsme zvyklí! Přijeďte taky!" napsala čtenářka.

Čtenář reportér: Otazníky kolem restitucí

Katolická církev se se svou minulostí nemůže příliš chlubit, stačí připomenout pobělohorskou žravost jejích exponentů při konfiskaci majetku evangelické šlechty (nikdy nebyly vráceny) a diskriminaci evangelického obyvatelstva, připomínající vládu jedné strany.

NAPSALI NÁM: V čem spočívá odvaha guvernéra ČNB?

Britský měsíčník The Banker, který patří do mediální skupiny Financial Times, ocenil odvahu, s jakou guvernér České národní banky Miroslav Singer vyřešil problém silné koruny při slabé kondici ekonomiky, která je navíc malá a velmi proexportně orientovaná.

Hlasujte pro nejlepší čtenářský příspěvek měsíce prosince

Ústí nad Labem – Nejlepším čtenářským příspěvkem měsíce října se stal článek „Foldyna rozhodně nebude jedinou obětí voleb" autora Františka Štvána, který v hlasování na webu usteckydenik.cz získal devatenáct hlasů.

NAPSALI NÁM: Vánoční akademie ZŠ Mírová

V předvánočním čase, kdy je plno shonu, příprav, plánování a nákupů, jsme připravovali naší tradiční „Vánoční akademii".

NAPSALI NÁM: Školáci navštívili hasiče

Žáci 4. a 5.třídy Speciální ZŠ, MŠ a PŠ, odloučeného pracoviště Karla IV. na Střekově, využili možnosti navštívit Hasičský záchranný sbor Ústeckého kraje ve Všebořicích.

Volný čas a dobrovolnictví dětí a mládeže

Ústí nad Labem - K poslednímu listopadovému dni byl ukončen projekt Volný čas a dobrovolnictví dětí a mládeže, který byl podpořen v rámci dotačního programu Ústeckého kraje.

Inspiraci můžeme hledat v okolních městech

Mám připomínku k nedávnému diskuznímu fóru s občany Ústí, kde opět byly (jako už poněkolikáté) vyjmenovány problémy, které lidi nejvíce ve městě trápí a nelíbí se jim.

Napsali nám: Florbaloví mistři jsou z Vinařské

Koncem listopadu zorganizovala OR AŠSK ve spolupráci se ZŠ Vinařská okresní finále ve florbalu, kterého se zúčastnilo 17 základních škol.

Štafeta je hlavně o rychlosti a provedení!

Ústecko - V tělocvičně Základní školy E. Krásnohorské v Ústí nad Labem se konala soutěž mladých hasičů a dorostu - Dovednostní štafeta.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT