VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Čtenář reportér

Severočeský klub spisovatelů sněmoval

Ústecko - Autoři z celého kraje sdružení v Severočeském klubu spisovatelů (SKS), který je kolektivním členem Obce spisovatelů, se sešli minulou sobotu v hojném počtu na výroční schůzi, aby zhodnotili svou činnost za uplynulé dva roky.

Rybář se pochlubil úlovkem z dovolené

Lipno nad Vltavou - Úlovkem z dovolené se pochlubil Josef Veselý z Brné. Na dovolené, kterou tráví na Lipně, chytil zhruba patnáctikilového kapra.

Vyjádření UJEP k prodeji koleje K5

Dne 19. 6. 2014 byla v Ústeckém deníku v článku „Obavy: Bude na Klíši ubytovna?" otištěna nepravdivá informace o tom, že kvestor UJEP Vít Šumpela letos v únoru Deníku řekl, že se univerzita nechystá prodat kolej K5. Tuto informaci kvestor UJEP, ani univerzita prostřednictvím tiskového mluvčí médiím nikdy nepodala.

Jen stará špulka od nití zůstává stejná

Někde v šuplíku starého kredence na půdě mám dřevěnou špulku od nití. Hrál jsem si s ní léta, ač nejsem retardovaný, ale v době předtelevizní, před chytrým Googlem a čínskou ekonomickou expanzí si hrála se špulkami od nití značná část dětí, mezi kterými jsem byl i já.

Napsali nám: ZŠ Vinařská v Nižboru

Ústí n. L. - Žáci ze ZŠ Vinařská se již popáté zúčastnili sportovně vzdělávacího kurzu v Nižboru.

Studenti byli na francouzském velvyslanectví

Ústí n. L. - Skupinu francouzštinářů ústecké obchodní akademie v doprovodu vedení školy přijali v polovině června na francouzském velvyslanectví v Praze na Malé Straně. Zúčastnili se recepce pořádané u příležitosti vyhlášení prvního ročníku celostátní soutěže „Jak chutná Francie…"

Napsali nám: Mlhou i za slunce na Sněžku

Dvorská bouda v Krkonoších nad Pecí pod Sněžkou se stala na pět dnů domovem více než čtyřicítky žáků z 2.B a 4.B ze Základní školy Stříbrnická v Ústí nad Labem. Počasí bylo proměnlivé, chvíli svítilo slunce, pak zase oblačno, častý déšť, někdy i mlha a při odjezdu ráno jen 2 stupně nad nulou.

Mateřská školka v závoji dýmu z lokálního topeniště

Jsem obyvatelkou uličky V Zeleni od roku 1948, takže se dá říci, že tady bydlím téměř celý život a tuto lokalitu dobře znám, že jsem tak trochu místní chodící kronikou a samozřejmě ústecký patriot. Avšak postupy našich radních, ať už střekovských nebo ústeckých, chápu v posledních létech stále méně, obzvláště dotýkají-li se mě osobně.

Natěrači a Autoopravna tančili v Lucerně

Poprvé v historii se v pražské Lucerně uskutečnil MIA Festival aneb finále Děti fitness a sportem proti drogám v kategoriích Hobby a Profi.

Mistři České republiky v basketbalu jsou ze ZŠ Vinařská

Základní škola Vinařská se stala 15. května 2014 mistry České republiky v basketbalu v kategorii chlapců 6.-8. tříd. Turnaj je organizován AŠSK ČR a sponzorován partnerem AND 1 .

Napsali nám: Moderní umění a Emil Filla

Během projektových dnů našeho Gymnázia Dr. Václava Šmejkala jsme navštívili i ústeckou galerii Emila Filly.

Tanečníci přivezli dvě stříbrné z mistrovství Čech

Z regionálního kola Taneční skupiny roku 2014, které se konalo v Mostě koncem března, si na mistrovství Čech tanečních formací dětské věkové kategorie a seniorů, které se konalo o měsíc později v Praze, vytančily postup všechny tři dětské formace Dance Center Marverci DDM UL a rodičovská formace maminek v kategorii seniorů.

Žáci Hluboké na cestě do minulosti Ústí

Ústí nad Labem - Jedinečnou možnost poznat prostory bývalého atomového krytu měli žáci ZŠ Hluboké v Neštěmicích. Dnešní Muzeum Civilní obrany v Žižkově ulici skýtá dobové exponáty.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT