VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Čtenář reportér

Žáci z Dánska přijeli opět na ZŠ Stříbrnická

Ústí nad Labem - Se základní školou v dánském Fjerritslev spolupracuje již od roku 2009 ústecká Základní škola Stříbrnická. Umožňují tak žákům a učitelům z obou škol zkusit život v partnerské zemi, porovnat životní styl, kulturní rozdíly i způsob výuky, a to vše za pomoci společného komunikačního jazyka angličtiny.

Ústečtí školáci vyjeli do Malagy

Cestou za přáteli do španělské Malagy v dubnu 2014 zakončili žáci i učitelé naší školy FZŠ České mládeže z Ústí nad Labem dvouletý mezinárodní projekt Comenius. Celkem už má naše škola za sebou čtyři takovéto projekty.

Poradili pěstounům dětí závislých rodičů

Jak na výchovu dítěte závislých rodičů poradila pěstounům Poradna pro náhradní rodinnou péči. Akce proběhla v Severočeské vědecké knihovně v Ústí nad Labem. Obsahem semináře byla témata vztahující se k problematice zneužívání návykových látek a s tím spojených komplikací.

Florbalisté z dětských domovů zabojovali o kvalifikaci

Ústí nad Labem - Florbalisté z deseti dětských domovů se sjeli do Ústí nad Labem. Koncem března totiž odstartoval šestý ročník celostátního florbalového turnaje pro dětské domovy.

Napsali nám: Pohádková noc s paní Fantazií v Trmicích

Trmice - Letošní 11. Noc s Andersenem přijela podpořit svou návštěvou Martina Drijverová známá dětská spisovatelka. Proto nebyla náhoda, že v doprovodu paní Fantazie přišla i malá dívka UNA, která v knize Tajemný kůň, jejíž autorkou je právě Martina Drijverová, spadla na zem z Červené planety a bloudí sedmi největšími městy naší republiky.

Kamenický medvěd naděloval do Ústí zlaté medaile

Ústí n. L. - Úspěchem skončila taneční výprava z ústecké ZŠ Vojnovičova. Dne 29. března jsme se zúčastnili 1. ročníku pohárové taneční soutěže v České Kamenici „Kamenický medvěd".

Napsali nám: Nebylo toho mlčení už dost?

Sledoval jsem v televizi pořad „Reportéři" o osudu Činoherního studia v Ústí nad Labem. V mém věku už nejsem a snad jsem ani v mládí nebyl vášnivý návštěvníkem kulturních stánků, ať už divadla či kina, ale občas nějakou kulturní akci s manželkou navštívíme, včetně střekovského divadla.

Mistři okresu v basketbalu jsou z Vinařské

Ústí nad Labem - V úterý 11. března se zúčastnila ZŠ Vinařská okresního finále v basketbalu mladších žáků.

Napsali nám: Nemohu si pomoci

Referendum na Krymu je politické řešení, které v tomto sporu upřednostňuji.

Z výtěžku koncertu zpříjemní prostory pacientům na onkologii

Díky několikaleté skalní podpoře hudební skupiny The Boom a dalších sponzorů se daří postupně zpříjemňovat prostředí našim onkologickým pacientům.

Medailové roztleskávačky z Vinařské

Ústí nad Labem - Na cheerleadingové soutěži CHEER CUP ÚSTÍ 2014, která proběhla na začátku března v ústeckém Sportcentru Sluneta, nechyběly roztleskávačky ze Základní školy Vinařská.

Činoherní studio? Všichni měli počítat do tří

V situaci, kdy postoj vedení města a vedení Činoheráku, včetně jeho příznivců, dosáhl nepřehlédnutelné intenzity antagonismu, není jednoduché zastávat názor, který by jedné či druhé straně nezavdal důvod toho, kdo ho vyslovil, „nenávidět". Přesto pokládám za čestné to risknout.

Ústecká nemocnice má další fakulty. Ale jak je udrží?

Minulý týden jsem si přečetl článek v Ústeckém deníku, kde se politici z Ústeckého kraje chlubí tím, že Masarykova nemocnice má další čtyři fakulty při UJEP.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT