VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Stavba dálnice D8

Stavba dálnice D8

Stát opraví trať poničenou sesuvem u dálnice D8

Ústecký kraj - Stát opraví železniční trať 097 Lovosice - Teplice, která byla poničena při sesuvu u rozestavěné dálnice D8 na Litoměřicku.

Dvě varianty přivaděče neprošly posouzením vlivu na prostředí

Děčínsko – Dálniční přivaděč z Děčína k dálnici D8 stále nemá potřebný dokument, který musí předcházet jeho stavbě. Krajský úřad totiž vrátil k dopracování dokumentaci pro posouzení vlivu stavby na životní prostředí.

Sesunutou trať prý obnoví, ale prioritou je dokončení dálnice

Prackovice n. L. - Hejtman Oldřich Bubeníček a radní pro dopravu Jaroslav Komínek se spolu s ministrem dopravy Danem Ťokem sešli znovu u jednoho stolu, aby jednali o situaci kolem sesuvem poškozené oblasti pod kamenolomem v Dobkovičkách u stavby dálnice D8.

FOTO: Most už se rýsuje, likvidace sesuvu na D8 začíná

Ústecko – Druhá etapa prací na zabezpečení a sanaci sesuvu půdy, který dálnici D8 zavalil předloni v červnu, začíná podle Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) ve čtvrtek 24. září.

Stavba dálniční křižovatky
 u Řehlovic se blíží do finále

Ústecko – Nedostavěná dálnice D8 negativně zasahuje i do života obcí, ležících mimo objízdné trasy. Například těch 
v katastru Dolních Zálezel.

Přivaděč: Nejhůře přes Ústí

Děčín – Několik stovek lidí se přišlo ve středu večer seznámit s výsledky srovnávací studie zabývající se třemi variantami možného vedení budoucího přivaděče k dálnici D8 do Německa.

Dopravní peklo leží u břehu Labe

Ústecko - Jízda ze středu Čech k saské hranici po dálnici D8 končí u Lovosic. Řidič musí přes ústecký okres projet po objízdných trasách.

Za sesuv půdy na dálnici D8 mohou zřejmě práce v kamenolomu

České středohoří – Sesuv na rozestavěnou dálnici D8 u Litochovic nad Labem před dvěma lety nezavinily deště, ale nedaleký kamenolom Dobkovičky.

FOTO: Premiér Sobotka si prohlédl sesuv na dálnici D8

Prackovice nad Labem – U dálničního kilometrovníku 56,5 na dálnici D8, kde přesně před dvěma lety zavalil vozovku sesunutý svah, se v sobotu sešel předseda vlády Bohuslav Sobotka a ministr dopravy Dan Ťok se zástupci Ředitelství silnic a dálnic a silnic a zhotovitele stavby. Premiér byl seznámen s dalším postupem sanací svahu a s obnovením výstavy dálnice.

FOTO: Silnice u Labe? Samé kolony

Vaňov - Dlouhé kolony kamionů komplikují jízdu po silnici I/30 podél Labe dlouhodobě. Kdo si ale myslel, že horší už to nebude, spletl se.

Ťok: S dokončením D8 se premiér přeřekl

Ústecký kraj - Značný rozruch vzbudil v minulém týdnu u vedení Ústeckého kraje výrok českého premiéra Bohuslava Sobotky, že dálnice D8 přes České středohoří bude dokončená v roce 2018. Nikoli tedy v roce 2016, jak předtím slibovali ministr dopravy Dan Ťok a ministr financí Andrej Babiš. Podle Ťoka se ale premiér pouze přeřekl.

Stát znovu posouvá dostavbu dálnice

Ústecký kraj – Jako velmi překvapivé hodnotí vedení Ústeckého kraje čerstvé vyjádření premiéra Bohuslava Sobotky, ve kterém potvrdil příslib, že dálnice D8 mezi Prahou a Drážďany by měla být otevřená do konce roku 2018. „Nikoliv tedy do konce roku 2016, jak naposledy přislíbil ministr dopravy i ministr financí," sdělila krajská mluvčí Lucie Dosedělová.

FOTO: Most přes uhelnou strouhu spojí tunely

Prackovice nad Labem, Řehlovice - Přestože stavbaře stále trápí sesuv půdy a následné poškození části dálnice D8 pod kamenolomem Dobkovičky, v jiných úsecích práce pokračují.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT