VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Stavba dálnice D8

Stavba dálnice D8

Na dálnici D8 končí první etapa sanace sesutého svahu

Ústí nad Labem - Na dálnici D8 končí první etapa sanace sesutého svahu na Litoměřicku. Druhá etapa začne nejspíš v listopadu. Termín zprovoznění celého úseku dálnice přes České středohoří je konec roku 2016. Datum mohou ohrozit možné komplikace při odstraňování sesuvu nebo odvolání v rámci správních řízení. Železniční trať poničená sesuvem se neobnoví, řekla Nina Ledvinová, mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), které je investorem.

Náhradní „D8“ aneb Pražská ulice v březnu

Ústí nad Labem - Nedostavěná dálnice D8 zatěžuje nejen obce na trase, ale i samotné Ústí nad Labem.

Dostavba D8 začne až v polovině roku. Dálnice by měla být hotová v prosinci 2016

Dobkovičky – Místo dubna až v polovině roku. Kompletní odstranění zeminy, odvodnění a zajištění svahu, který v červnu 2013 zasypal část rozestavěné dálnice D8 u Dobkoviček na Litoměřicku, se protáhne přinejmenším o dva měsíce oproti původnímu plánu.

Dálnice D8 zůstává pro ministerstvo dopravy prioritou

Ústí nad Labem - Česká dálniční síť se letos o dokončenou D8 nerozšíří, ale spojení do Drážďan je prioritou.

Dálnice D8: Je prokletá, či jen máme smůlu?

Ústí nad Labem - Symbolický i ironický název dal celovečernímu dokumentu „Dál nic" (ČR 2014) režisér Ivo Bystřičan. Uvede ho ústecký Hraničář v úterý 6. ledna od 19.30.

Už odklízejí. Sesuv má z D8 zmizet v dubnu 2015

Dobkovičky – Na vrchol závalu z hlíny a kamení, který v červnu loňského roku zasypal část rozestavěné dálnice D8 u Dobkoviček na Litoměřicku, ve středu poprvé vjely bagry a další těžká technika. Dělníci tak zahájili náročné práce na odstraňování sesuvu, jejichž hlavní část mají dokončit ještě letos. Kompletní sanaci pak v dubnu příštího roku.

Děti Země napadly sanaci sesuvu na D8 bez výběrového řízení

Ústí nad Labem - Organizace Děti Země kritizuje výběr firmy na stabilizaci sesuvu na dálnici D8 u Dobkoviček. Zakázku za 72 milionů korun by měla dostat bez tendru společnost Eurovia CS, která dálnici staví. Ministerstvo dopravy to odůvodňuje nedostatkem času, návrh chce v pondělí předložit vládě. Podle ekologů je to 16 měsíců od sesuvu jen alibismus.

Po dálnici D8 přes středohoří se řidiči svezou možná za dva roky

Ústí nad Labem – Po chybějícím úseku dálnice D8 přes České středohoří se řidiči svezou možná za dva roky. Ředitel strategie ministerstva dopravy Luděk Sosna po čtvrteční ústecké konferenci nazvané Česko-saské cesty řekl, že celý úsek od Bílinky po Řehlovice by mohl být zprovozněn v průběhu roku 2016 nebo na začátku roku 2017.

Hejtman Bubeníček nevyhlásí kvůli D8 stav nebezpečí

Ústí nad Labem - Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček (KSČM) nevyhlásí stav nebezpečí na rozestavěném a zavaleném úseku D8 u Litochovic na Litoměřicku. Vyhlášení stavu nebezpečí požadovalo Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Měl urychlit sanaci sesuvu z loňského června a umožnit pokračování výstavby dálnice.

Ředitelství silnic a dálnic žádá o vyhlášení stavu nebezpečí na D8

Ústecko - Vyhlášení stavu nebezpečí na rozestavěném a zavaleném úseku dálnice D8 u Litochovic. O to požádalo Ředitelství silnic a dálnic hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka. Stav nebezpečí má urychlit sanaci sesuvu z loňského června, a umožnit tak pokračování výstavby dálnice.

Dálnice D8 nebude hotová ani v příštím roce

Ústí nad Labem - Stavbu stále komplikuje nebezpečný sesuv. Ministerstvo chce vyhlásit stav nebezpečí. Hejtman ale potřebuje podklady, prý je nedostal.

Ústecký kraj zatím nebude vyhlašovat stav nebezpečí na stavbě D8

Ústí n. L. - Ústecký kraj zatím stav nebezpečí v souvislosti se závalem na rozestavěné dálnici D8 nad Litochovicemi nevyhlásí. Podle ministra dopravy Antonína Prachaře (ANO) by to ale umožnilo urychlit sanační práce. Hejtman Oldřich Bubeníček (KSČM) uvedl, že počká na zprávu České geologické služby a potom rozhodne, zda krizový zákon využije.

Dálnice D8 "slaví"! Třicet let ve výstavbě

Severní Čechy - Staví se od roku 1984. A stále není dokončená. Stihla hlavní roli ve filmu s příznačným názvem Dál nic. Její „život" online můžete sledovat na webu, vlastní stránky má i na facebooku.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT