VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Stavba dálnice D8

Stavba dálnice D8

O dálnici D8 vznikl dokumentární film Dál nic

Ústí nad Labem/Jihlava - Zájemci o problematiku stavby dálnice D8 mohou nyní zhlédnout o této kontroverzní komunikaci dokumentární film. Snímek „Dál nic" režiséra Ivo Bystřičana měl premiéru v sobotu v Jihlavě na 17. ročníku Mezinárodního festivalu dokumentárního filmu.

Výstavba dálnice D8 pokračuje

Ústí nad Labem – Sdružení Děti Země žádalo o obnovu řízení  
k poslednímu úseku dálnice D8. Neuspělo.

Dálnice D8 bude hotová v červnu 2015

Velemín - Dokončení dálnice D8 bude stát ještě zhruba 14 miliard korun. Peníze na dostavbu jsou podle ministra dopravy Zbyňka Stanjury (ODS) přislíbené, pro letošní rok 1,7 miliardy. Z celkové částky 21 miliard korun bylo vyčerpáno přibližně sedm.

Ministr dopravy přijede jednat o dostavbě nedokončené dálnice D8

Velemín - Jednání o dostavbě dálnice D8. To si na  4. dubna 2013, od 14 hodin naplánoval ministr dopravy Zbyněk Stanjura. Chce se totiž v motorestu ve Velemíně setkat se starosty z okolí nedostavěné dálnice a také s vedením Ústeckého kraje, například se současným hejtmanem Oldřichem Bubeníčkem (KSČM).

Hrozí další zdržení dostavby prokleté dálnice D8

Ústecko - Ústí má strach, že přeměna Ředitelství silnic a dálnic v akciovku zdrží stavbu dálnice D8.

Soud opět zrušil povolení na stavbu dálnice D8

Ústí nad Labem - Krajský soud v Ústí znovu zrušil stavební povolení a následné rozhodnutí krajského úřadu o dostavbě dálnice D8 mezi Lovosicemi a Řehlovicemi.

Protihlukové stěny ve Stadicích nebudou

Řehlovice - Jedním z nejhorších průvodních jevů okolo silnic je hluk. Samozřejmě společně s hlukem a vibracemi. Nejvíce je to patrné například na objízdných trasách k rozestavěné dálnici D8. Právě kolem ní měly vzniknout protihlukové bariéry, například na Řehlovicku u Stadic.

Dělníci na dálnici D8 opět nepracují. Může za to mráz

Ústecko - Stroje na stavbě D8 stojí. Na vině nejsou ekologičtí aktivisté, nýbrž mráz. To, že je na staveništi tzv. mrtvo, zaujalo našeho čtenáře, který poslal do redakce dotaz. „Nevíte, proč tam nejsou vidět dělníci? Doufám, že vše stihnou postavit v termínu. Už se ve firmě nemůžeme dočkat," uvedl tazatel, který se podepsal jako Jarda.

AKTUALIZOVÁNO

Ekologové opět napadnou nedostavěnou dálnici D8

Ústí nad Labem – Dokončení dálnice D8 přes České středohoří  je zase ohrožené. Ekologové se chtějí pokusit u soudu docílit zrušení stavebního povolení. V prosinci totiž soud zrušil územní rozhodnutí, ale stavební povolení ponechal a stavba může pokračovat.

Soud posvětil povolení na D8, ekologům zbývá kasační stížnost

Ústí nad Labem - Ústecký krajský soud napodruhé posvětil stavební povolení na dokončení dálnice D8.

Dostavba dálnice D8 stála už 6,7 miliardy korun

Ústí nad Labem - Dostavba dálnice D8 přes České středohoří stála prozatím 6,707 miliardy korun. Cena dohodnutá s dodavateli stavby za celý úsek dlouhý 12,7 kilometru je téměř 12 miliard. Dojet z Prahy až do Drážďan po dálnici budou moci řidiči nejspíš nejdříve za dva roky. Práce začaly už v roce 2007.

Stavba dálnice D8? Další průšvih!

Ústecko – Stavba dálnice D8 se opět prodraží. Dost možná, že se přes ujišťování Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) také protáhne. Na vině je odfláknutý geologický průzkum. ŘSD to vysvětluje tím, že úsek D8 od Lovosic do Řehlovic vede v extrémně složitých geologických podmínkách.

AKTUALIZOVÁNO

Dálnice D8 se opět může stavět!

Ústí nad Labem – Zhruba za dva týdny se opět intenzivně rozeběhnou práce na stavbě dálnice D8. Ústecký krajský úřad totiž zamítl stížnost ekologa Lubomíra Studničky na stavební povolení vydané lovosickým stavebním úřadem. Stejně postupoval i na jaře, ale minulý měsíc jeho rozhodnutí zrušil soud.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT