VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Muzeum města Ústí nad Labem

Parník Adler zvedá kotvy. Brněnská ulice bude u muzea zavřená

Ústí nad Labem – Ústečané mají už jen pár hodin poslední možnost vidět ve městě nejstarší dochovaný místní parník.

Bez zkušených lidí by každé muzeum zaniklo. I to v Ústí

Ústí nad Labem - Běžný návštěvník muzea většinou vidí jen expozice. Dovede si ale představit, že sbírkové předměty je občas potřeba vyměnit a sáhnout do depozitářů pro nové.

FOTO: Housenka ze zahrady to dotáhla na exponát

Ústí nad Labem - Exponátem měsíce jsou v listopadu v Muzeu města Ústí nad Labem vzácní motýlí migranti. Zastupují je tažní lišaji, kteří se v muzeu nedávno vylíhli.

Blanku Mouralovou odvolali. Collegium Bohemicum hledá nového ředitele

Ústí nad Labem - Collegium Bohemicum, které v ústeckém muzeu připravuje stálou expozici o Němcích, bude mít nového ředitele. Správní rada v úterý odvolala Blanku Mouralovou.

Z divné housenky se v ústeckém muzeu vylíhl vzácný motýl

Ústí nad Labem - Celkem sedm podivných housenek našla začátkem září pěstitelka Marie Klocová z Terezína. Spokojeně chroustaly oleandrové listí v její zahradě na litoměřickém předměstí.

FOTO: Muzeum bylo v sobotu plné šikovných dětí i strašidel

Ústí nad Labem - Každý rok jiné téma. A každý rok se všichni zaměstnanci muzea na jeden den promění na pohádkové bytosti, které nikoho neděsí, ale pomáhají.

Osudové ženy vystavuje fotograf Petr Berounský v muzeu

Ústí nad Labem – Na 120 snímků z různých oborů lidské činnosti má ústecký fotograf Petr Berounský na své lehce retrospektivní výstavě „Ženy jsou můj osud" v Muzeu města Ústí.

Mykolog poradí v muzeu, v sadech se budou chlubit chovatelé

Ústí nad Labem - Mykologický den v muzeu města nabídne v neděli od 10.00 výstavu hub i mykologickou poradnu Jiřího Rotha, vstupné je 20 Kč.

Labe odhalilo muzejníkům mlýnský kámen

Ústí nad Labem - Vyschlé koryto Labe odhalilo ústeckým muzejníkům stopy dávné historie regionu. Při jeho prohlídce objevili mlýnský kámen nebo lidskou kost. Nálezy si nyní mohou lidé prohlédnout na výstavě Plavba na páře. Uvedl to kurátor výstavy Martin Krsek.

FOTO: Největší výstava prací Ernsta Gustava Doerella

Ústí nad Labem - Ernst Gustav Doerell je příkladem talentu, který nepřinesl bohatství. Jeho obrazy visely v každé lepší domácnosti na Ústecku.

Ústecké muzeum bývalo hospodskou atrakcí

Ústí nad Labem - Muzeum města Ústí nad Labem. Dnes bezesporu překračuje okresní, či regionální význam. Spolupracuje se zahraničními, či prestižními českými ústavy. Jeho sbírka dosahuje milionů předmětů.

FOTO: Šestý den porcelánu ovládl muzeum

Ústí nad Labem - Proslulý český porcelán z Dubí nabídl v pátek již šestý Den porcelánu, který uspořádalo Muzeum města Ústí nad Labem.

Ústecké muzeum získalo německy psanou knihu místních pohádek

Ústí nad Labem - Ústecké muzeum získalo darem doposud neznámou knihu pohádek z první poloviny 20. století. Její autorkou je Ella Wolfrumová, příslušnice význačného severočeského průmyslnického rodu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT