VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Školství

FOTO: Na Vánoční akademii v Mírové vystoupí na čtyři sta žáků

Ústí nad Labem - Napínavé i zábavné byly pondělní přípravy na Vánoční akademii jedné z největších škol v Ústí, ZŠ Mírová na Severní Terase. Rodiče a další blízcí dětí se mají v úterý od 16 hodin ve velké tělocvičně školy na co těšit! Užijí si jistě nadšení žáčků 1. stupně i profesionalitu ve zpěvu i v tanci na 2. stupni. 

FOTO: Prvňáčci se učí německy formou hry. Navštívili i Popelčin zámek

Ústí nad Labem - Škola ZŠ a MŠ SNP 2304/6 se na podzim zapojila do česko-německého projektu Sousední světy spolu s koordinačním centrem Tandem.

Výuka na druhém stupni škol je horší než na prvním, zjistila inspekce

Severní Čechy - Testování České školní inspekce (ČŠI) mezi páťáky a deváťáky v minulém školním roce potvrdilo, že je rozdíl v kvalitě vzdělávání dětí na prvním a druhém stupni základních škol. Mladší děti měly v testech lepší výsledky než ty starší. Jako již v minulosti dopadli žáci nejhůře v matematice, kterou mají děti zároveň nejméně rády. 

FOTO, VIDEO: Janouškův hit Ozvěna u dětí převálcoval Čuníky od Nohavici

Ústí nad Labem - Slávek Janoušek s kolegou zpíval dětem z neštěmické školy logopedické písničky. 

Ředitel Obchodní akademie Roman Jireš: Některé děti utíkají za prací

Ústí nad Labem /ROZHOVOR/ - Jedna z nejstarších škol v kraji se může pyšnit novým titulem. Obchodní akademie a jazyková škola v Pařížské ulici v Ústí získala první místo v soutěži Dobrá škola Ústeckého kraje. Odnáší si tak výhru 750 tisíc korun.

Bubny v ZŠ Stříbrnická nabily mezinárodní setkání

Ústí nad Labem - Za podpory Collegia Bohemica a ve spolupráci s partnerskou školou Oberschule Am Flughafen z Chemnitz se v ZŠ Stříbrnická uskutečnil bubenický workshop, který se stal součástí programu jednodenního studijního výměnného setkání více než třiceti českých a německých dětí. 

FOTO: Gurmánům ve Velkém Březně nejvíc chutnaly rybí karbanátky

Velké Březno - Byl podzimní podvečer a školní jídelnou se linula neuvěřitelná vůně. To si 22 soutěžních rodin začalo nosit své pokrmy na své soutěžní místo. 

FOTO: Rodinný pětiboj opět podpořil handicapovanou Elišku

Ústí nad Labem - V rámci projektu 72 hodin  - dobrovolnické práce po celé ČR, se na Základní škole Anežky České uskutečnil Rodinný pětiboj pro Elišku, která trpí svalovou dystrofií.

Ústí přidalo učitelům v ghettech. S žáky i rodiči mají peklo na zemi

Ústí nad Labem - Udržet pedagogy ve vyloučených lokalitách je skoro nemožné. Když letošní zvýšení platu pomůže, město jim přidá i příští rok.

AKTUALIZOVÁNO

FOTO: Už jim to začalo. Prvňáčci usedli do školních lavic i na Mírové

Ústí nad Labem - Pondělí 4. září 2017 zásadně změnilo dosud bezstarostný život mnoha dětem, které začinají s povinnou školní docházkou. 

Učitelé a žáci by od září měli být lépe chráněni proti šikaně

Severní Čechy - Učitelé a žáci by od září měli být lépe chráněni proti šikaně ve školách. Začne platit úprava školského zákona, podle které by ředitelé škol měli zajistit ochranu učitele i dětí před fyzickým násilím i psychickým nátlakem. 

Školy dostanou peníze na ozdravné pobyty, když v nich bude ekologická výchova

Ústecký kraj - Na ozdravné pobyty dětí, žijících ve smogových oblastech, půjde 40 milionů korun z Národního programu Životní prostředí. Žádat o ně mohou školy, školky a nově i dětské skupiny, a to od 4. Září. Oproti dřívějším dotacím je nyní podmínkou, aby byl pobyt spojený s ekologickou výchovou.

Hrou k větší kreativitě. Školy si vyzkoušejí nový typ výuky

Ústecký kraj - Pilotní projekt revoluční výukové metody od října spustí na osmi základních školách v Ústeckém kraji. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT