VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Univerzita Jana Evangelisty Purkyně

Senioři ústecké univerzity předvedli Tai chi pro pokročilé

Ústí nad Labem - Přehlídky pohybových skladeb studentů Pedagogické fakulty UJEP jsou již na ústecké univerzitě zavedenou tradicí. Letos poprvé se do ní ale zapojili také posluchači Univerzity třetího věku UJEP. Kurz Tai chi předvedl své exhibiční vystoupení.

Velvyslanec Německa bude diskutovat se studenty ústecké univerzity

Ústí nad Labem - V pondělí navštíví UJEP velvyslanec Spolkové republiky Německo v ČR Christoph Israng. Bude diskutovat se studenty filozofické fakulty o tématu: Německo v Evropě: Migrace a jiné výzvy. 

Propojení pohybu a duševního zraví je cílem konference na ústecké univerzitě

Ústí nad Labem - Již 9. ročník Mezinárodní konference psychomotoriky se koná na Univerzitě J. E. Purkyně v Ústí nad Labem. Letošním tématem je „Pohyb ve vývoji jedince”. Konference začala v úterý 10 dubna a pokračuje i ve středu.

FOTO: Krajské kolo dějepisné olympiády hostila Filozofická fakulta UJEP

Ústí nad Labem - Na Filozofické fakultě UJEP se utkali středoškoláci v dějepisné soutěži. 

FOTO: První výtvarnou animaci pro děti vedly studentky ústcké univerzity

Ústí nad Labem, Teplice – V úterý dopoledne proběhla v Galerii Zahradní dům Teplice první galerijní animace pod vedením studentek Pedagogické fakulty Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem.

Noc vzdělávání proběhne i na ústecké univerzitě

Ústí nad Labem - Pedagogické fakulty se přemění v kolébky veřejné diskuze o budoucnosti školství. Iniciativa Otevřeno chystá na středu 4. dubna již druhý ročník Noci vzdělávání. 

Den kariéry v ústecké univerzitě přitahuje zájem firem. Studentům nabídly práci

Ústí nad Labem - O Den kariéry Fakulty strojního inženýrství Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem projevily zájem další nové firmy. 

Geodet Vladimír Brůna: Letos nás limituje ramadán. Tím naše expedice skončí

Ústí nad Labem /ROZHOVOR/ - Archeologických výzkumů v proslulém egyptském Abúsíru či Súdánu se geodet z Fakulty životního prostředí UJEP Vladimír Brůna účastní už od roku 2001.

FOTO: „Nebuďme lhostejní.“ Studenti v Ústí stávkovali za ústavní hodnoty

Ústí nad Labem - Více než tři stovky studentů stávkovaly ve čtvrtek v poledne v kampusu ústecké univerzity. Účastníci protestu tím chtěli upozornit na dodržování ústavních a společenských hodnot. 

Petr Mikšíček odtajní v univerzitní knihovně tajemství Krušných hor

Ústí nad Labem - Autorské čtení Petra Mikšíčka s titulem Tajemství Krušných hor a Marcebily se koná ve čtvrtek 15. března od 17:00 h v počítačové studovně Vědecké knihovny Univerzity J. E. Purkyně. 

6 milionů. Kraj podpořil ústeckou univerzitu stejnou částkou jako vloni

Ústí nad Labem - Koncem března loňského roku podepsal rektor UJEP Martin Balej, spolu s hejtmanem Ústeckého kraje Oldřichem Bubeníčkem, Smlouvu o vzájemné spolupráci mezi Ústeckým krajem a Univerzitou J. E. Purkyně, která historicky poprvé zahrnovala také významnou koncepčně plánovanou finanční podporu. Pro rok 2017 se jednalo o 6 milionů korun. 

V Ústí vzniklo nové kino. Je v areálu univerzity a promítá zadarmo

Ústí nad Labem - Oblíbený 50bar, který se nachází v areálu Pedagogické fakulty UJEP, se stane jednou měsíčně dějištěm promítání zajímavých snímků a diskuzí s hosty. Na jednom místě tak budou k dispozici chutné občerstvení, výborné nápoje a kvalitní dokumenty.

Drážďany, Liberec, Děčín. Studenti UJEP hodnotili přínos zeleně ve městech

Ústí nad Labem - Ústecká univerzita realizuje již několik let, společně s Leibnizovým institutem pro ekologický a územní rozvoj (IÖR) v Drážďanech a Anhaltskou univerzitou aplikovaných věd v Bernburgu, mezinárodní kurz pro studenty na téma ekosystémových služeb. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT