VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Výstavy

Výstava současného umění začíná v galerii Hraničář

Ústí nad Labem - Výstava Dům módy začíná v galerii Hraničář ve středu 2. března. Výstava se váže k problému fast fashion, fenomén rychlé módy, který mimo další důsledky zatěžuje životní prostředí a vytváří tlak na sociální podmínky zemí třetího světa, kde se vyrábí.

FOTO: Eva a Přemysl Fillovce ukazují vlastní obrazy i video instalace

Předlice /ROZHOVOR/ - Eva Hofmanová a Přemysl Černý představili v galerii i miminko, své společné dílo.

FOTO: Minerály Mostecké pánve vystavuje ústecké muzeum

Ústí nad Labem - Výstava Minerály mostecké pánve začíná v Muzeu města Ústí nad Labem.

Umělec Jiří Bartůněk: Chycen ve vlastní Pasti

Ústí nad Labem - Na lehce retrospektivní výstavu „Minulost je Past" Jiřího Bartůňka (ročník 1946, rodák z Teplic), ex pedagoga Katedry výtvarné kultury Pedagogické fakulty Univerzity J. E. Purkyně, zve ústecká Galerie Emila Filly do předlické armaturky.

Galerie Oko slaví druhé výročí

Ústí nad Labem - Galerie Oko slaví v únoru dvouleté výročí činnosti na ústecké kulturní scéně, a to vskutku důstojně. Již podruhé zde vystavuje svoje fotografie renomovaná krajinářka Ludmila Hájková.

Pátrání v historii, cesty a objevy žáků ukazuje výstava v Hraničáři

Ústí nad Labem - Dva roky pátrali žáci a učitelé základní školy v Trmicích po osudu židovské rodiny Langweilů.

Hraničář zahajuje výstavu Zmizelí Langweilovi

Ústí nad Labem - Dva roky žáci a učitelé ZŠ Trmice v rámci projektu Zmizelí sousedé pátrali v dokumentech, internetových databázích, ale i na Facebooku a kamínek po kamínku skládali mozaiku příběhů rodiny Langweilovy mající kořeny v našem regionu.

Památkáři vystavují unikátní snímky ze světa

Krásné Březno - Karavana velbloudů v Káhiře, Dajakové na Borneu, nebo čínští kuliové. To vše zachytil fotoaparátem na své cestě kolem světa hrabě Prokop Lažanský.

Návrhy budovy v kampusu jsou k vidění v Infocentru

Ústí nad Labem - Všech 22 soutěžních architektonických návrhů stavby Centra přírodovědných a technických oborů Univerzity J. E. Purkyně (UJEP) je od úterý k vidění v galerii Informačního střediska města.

Vernisáží mezinárodní výstavy začne v úterý v Hraničáři spolupráce se SRN

Ústí nad Labem - Veřejný sál Hraničář, jeho malá, ale stále aktivní galerie, zve již v úterý od 17.30 na zahájení mezinárodní expozice „Anrandungen / NadKrajinami".

Cesty hraběte Lažanského ukáže zámek Krásné Březno

Krásné Březno - Výstava s názvem Cesta kolem světa, fotografie z cest hraběte Lažanského z roku 1929 začne v úterý 8. prosince v atriu zámku Krásné Březno.

Koláže zaplní galerii ústeckého infocentra

Ústí nad Labem - V galerii Informačního střediska města Ústí pondělní vernisáží začne výstava místní výtvarnice Dagmar Bobrzykové, žačky akademických malířů Ladislava Lapáčka a Pavla Bergra.

Pierot zve na Větruši

Ústí nad Labem - Výstava s názvem Pierot probíhá až do konce ledna v Up Gallery na Větruši během zimních měsíců a představuje tvorbu čtveřice mladých autorek, jež se specializují na design keramiky.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT