VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Změny v dopravě na Ústecku

Místo dieselů elektrika. Na některé tratě v kraji vyrazí nové soupravy

Ústecký kraj - Na české železnici potichu finišuje jedna z velkých soutěží na provoz regionálních vlaků, která ve skutečnosti není formálně ani soutěží, ale „průzkumem trhu“.

Půl milionu cestujících denně. Vlaky vozí nejvíce lidí od roku 2007, busy ztrácí

Severní Čechy - Vlaky v České republice vozí čím dál více lidí, cestující s nimi najezdí i více kilometrů než v minulosti. Trend posledních let potvrzují statistiky za první čtvrtletí, které zveřejnilo ministerstvo dopravy. Růst hlásí oba největší dopravci: České dráhy i RegioJet. Naopak u autobusové dopravy data ukazují další útlum poptávky.

FOTO: Zaměstnanci Dopravního podniku mění troleje za provozu

Ústí nad Labem – Svůj volný čas investují zaměstnanci ústeckého Dopravního podniku (DP) během prodlouženého víkendu výměně opotřebovaných částí trolejí za nové.

Výluka na německé straně změní odjezdy některých vlaků u nás

Ústecký kraj - Od pátku 6. července do 3. srpna proběhne mezi stanicemi Bad Schandau a Pirna plánovaná železniční výluka.

AKTUALIZOVÁNO

MHD v Ústí zlevní zhruba o polovinu. Pro seniory, děti a studenty

Ústí nad Labem - Zhruba o polovinu zlevní jízdenky na trolejbusy a autobusy v Ústí.

Internet zdarma v ústecké MHD zaznamenal velký zájem

Ústí nad Labem - Slušný úspěch u cestující veřejnosti zaznamenal projekt připojení k internetu zdarma v busech a na zastávkách MHD.

Nové trolejbusy zatím v Ústí jezdit nebudou. Dopravní podnik zrušil svou soutěž

Ústí nad Labem - Nákup nových trolejbusů se zdrží kvůli několika centimetrům. 

Kolaps autobusů je znovu ve hře, BusLinu hrozí insolvence

Ústecký kraj - Velký kolaps autobusové dopravy opět hrozí v Ústeckém kraji. Jak vyplynulo z pondělního zasedání krajského zastupitelstva, jde hlavně o oblasti Ústecka, Děčínska a Litoměřicka, kde dopravu zajišťují autobusy společnosti BusLine.

Platby kartou v ústecké MHD? Již brzy se stanou realitou

Ústí nad Labem - Společnosti Mastercard a Dopravní podnik města Ústí nad Labem uzavřely Memorandum o vzájemné spolupráci v oblasti dopravy vkonceptu Smart Cities. Hlavním cílem partnerství je digitalizace systémů, navýšení akceptačních míst a představení platební karty jako standardního nástroje pro platbu a identifikaci.

V neděli začne na železnici platit letní jízdní řád. Někde přibudou vlaky

Severní Čechy - Od neděle 10. června zavádí české železnice letní jízdní řád. České dráhy například zkrátí jízdní dobu mezi Prahou, Berlínem a Hamburkem. V regionální dopravě dojde spíše k dílčím úpravám, které souvisí s požadavky objednavatelů dopravy. Kompletní změny zveřejní České dráhy na svém webu.

Spor zažehnán. Prodej jízdenek na malých nádražích zůstane

Severní Čechy - České dráhy a Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) zažehnaly spor o prodej jízdenek na menších nádražích. Nově podepsaná smlouva počítá s tím, že výpravčí SŽDC budou dál prodávat jízdenky na 166 stanicích, kde by se Českým drahám nevyplatilo mít vlastní pokladní.

S jízdenkou „za babku“ lze dojet až k Lužickým jezerům

Ústecký kraj - Lodě, nostalgické historické motoráčky nebo třeba cyklovlaky. Turistické linky Ústeckého kraje lákají na bohaté dopravní menu, které nabízí možnost užít si výlet do krajiny na severu Čech doslova „za babku“. 

Vlakem do Berlína v rekordním čase? Dráhy nasadí nové lokomotivy

Ústecký kraj - České dráhy slibují rychlejší cestování mezi Prahou a Berlínem přes Ústecký kraj. Nasadí totiž nové lokomotivy a vlaky by tak nyní měly urazit vzdálenost mezi oběma hlavními městy za rekordní čas čtyři hodiny a pět minut, což je o více než deset minut méně než dosud.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT