VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Zoologická zahrada

Chov vzácných zvířat v Ústí je v ohrožení. Další zoo v kraji investují

Ústí nad Labem - Ústeckou zoologickou zahradu trápí zastaralé pavilony.

Pojďte se bavit! Na ekologický Den Země lákají všechny tři zoo v kraji

Ústecký kraj – Že bychom měli chránit přírodu, připomene v neděli 22. dubna oblíbený ekologicky motivovaný svátek.

Žirafí samec Saul z ústecké zoo zůstane naživu díky kastraci

Ústí nad Labem - Zatímco žirafí samec Bastiaan se loni nevyhnul utracení, dospívajícího Saula z ústeckého stáda žiraf Rothschildových čeká radostnější osud. Nový plán regulace žirafí populace zoologická zahrada v jeho případě vyřeší kastrací. 

V duchu Heinricha Lumpeho. Ústecká zoo slavnostně zahájí letní sezonu

Ústí nad Labem - I když letní sezóna v ústecké zoo začala v neděli 1. dubna, akce, která tuto událost připomíná, se bude konat v sobotu 7. dubna.

První v Evropě po sedmi letech. V ústecké zoo se narodil velmi vzácný medvídek

Ústí nad Labem - Roztomilé a přitom velmi vzácné. Tak se dá nejvýstižnější popsat mládě, kterým se právem pyšní chovatelé ústecké zoo.

Zoovláček vyjíždí již na Velký pátek. Ústecká zoo přechází na letní sezonu

Ústí nad Labem - Duben přináší pro návštěvníky ústecké zoo řadu změn. Tím, že se letos oficiální začátek letní sezóny kříží s velikonočními svátky, je nabídka ještě bohatší. 

Grizzly a tučňáci čekají. Kraj nabízí výhodné lístky do zoologických zahrad

Ústecký kraj - Při návštěvě zahrad v Děčíně, Ústí a Chomutově ušetří rodiny desítky korun.

Rodinné stříbro ústecké zoo se rozrůstá. Zebry Hartmannové mají další mlaďata

Ústí nad Labem - V rozmezí posledních pěti dnů se v ústecké zoologické zahradě narodila dvě mláďata zebry Hartmannové. V historii chovu se jedná o 105. a 106. hříbě v pořadí. Březí jsou ještě další dvě klisny!

Ústecká zoo prodloužila otevírací dobu a láká na soutěž pro děti

Ústí nad Labem - Drobné změny v provozu připravila od začátku měsíce ústecká zoo. Navíc využívá právě začínajících jarních prázdnin na Ústecku k uspořádání vzdělávací soutěže.

Slonicím v ústecké zoo mažou ušní boltce, aby jim neomrzly

Ústí nad Labem - Mrazivé počasí, které od konce minulého týdne panuje v celé České republice, se nevyhne ani ústecké zoologické zahradě. 

Trnuchám se v ústecké zoo daří. Letos se tyto paryby pyšní šesti mláďaty!

Ústí nad Labem - Dalším zajímavým odchovem se pyšní ústecká zoologická zahrada. V lednu se zde narodilo hned šest mláďat trnuchy skvrnité.

Asijský dům, penzion, rekonstrukce exotária. Ústecká zoo představila své vize

Ústí nad Labem - Vedení ústecké zoologické zahrady představilo vize do roku 2035. V plánu jsou nové pavilony i rozvoj infrastruktury. 

Vánoční stromky nechte u popelnic. Do zoo je nevozte

Ústecko - Na Tři krále a ven s ním! Vánoční stromky se po 6. lednu mnohdy povalují ve všech zastrčených koutech měst a obcí. Přitom není potřeba je zahazovat mimo sběrná místa odpadu. Úklidové čety jsou na likvidaci pichlavých dárečků připravené. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT