Městské sady opět ožijí minifestivalem Malý Hamburk
KDY: Neděle 16. srpna od 15 hodin
KDE: Městské sady Ústí nad Labem
ZA KOLIK: Zdarma

Městské sady v Ústí nad Labem opět ožijí hudbou. Minifestival Malý Hamburk tam proběhne tuto neděli od 15 hodin. Těšit se můžete na kapely U-style (15.00) a Blackout bluegrass band (16.00). Od 17 hodin vystoupí zpěvačka Radka Fišarová, která opět přijede se svými krásnými šansony a doprovodí ji tradičně Saša Yasinski a Míra Linka. Vstupné na Malý Hamburk je dobrovolné.

Jananas na Střekově
KDY: Pátek 14. srpna od 20 hodin
KDE: Hrad Střekov
ZA KOLIK: 200 korun

V pátek od 20 hodin můžete zažít legendární open-air koncert Jananasu na magickém hradu Střekov v Ústí nad Labem. Jananas je česká folková skupina, sama svůj styl označuje jako hardcore-folk. Akce se uskuteční v rámci Střekovského hudebního léta. Vstupné stojí 200 korun.

Štěpánčino divadélko v areálu Větruše
KDY: Neděle 16. srpna od 14 hodin
KDE: Areál Větruše
ZA KOLIK: Zdarma

Představení Štěpánčina divadélka proběhne v neděli od 14 hodin před zrcadlovým bludištěm Areálu Větruše. Vstup se neplatí. Když si vezmete podsedáky či deky, tak špatně neuděláte.

Argentinské grilování na nábřeží
KDY: Sobota 15. srpna od 16 hodin
KDE: Kolocafé u řeky Labe
ZA KOLIK: Zdarma

Kontejnerová kavárna na Střekovském nábřeží u Benešova mostu v Ústí nad Labem pořádá akci s názvem Argentinské grilování. Start je v sobotu v 16 hodin.

KDY: Pátek 14. srpna od 9 hodin
KDE: Terasa ústeckého muzea
ZA KOLIK: Zdarma

Na terase muzea si můžete číst
Až do konce srpna můžete v ústeckém muzeu využívat letní čítárnu. Na terase muzea jsou připraveny stolky, židle, lehátka a knihovnička s časopisy pro děti i dospělé, k dispozici jsou také stolové společenské hry. Otevřeno je úterý až neděle od 9 do 18 hodin.

KDY: Sobota 15. srpna od 13 hodin
KDE: Letní kino v Ústí nad Labem (horní část)
ZA KOLIK: 150 korun

Fírfest v letním kině
12. ročník hudebního festivalu Fírfest je opět tady. Těšit se můžete na kapely: Coda, K2, Tchoři, Ferit, Sklep, či Cumbal. Jako každoročně budou připraveny velké pivní stany, takže se nemusíte bát jakéhokoliv počasí (vedra nebo deště).Předprodej vstupenek, jedna vyjde na 150 korun, běží online přes www.vstupenkyusti.cz. Případně lze lístky koupit fyzicky třeba v ústeckém „íčku“ či muzeu města Ústí nad Labem.