Hrad Střekov otevřel své brány
KDY: sobota 16. května
KDE: Hrad Střekov, Ústí nad Labem
ZA KOLIK: 50 korun

Milovníci historie mohou mít radost. Hrad Střekov otevřel v úterý své brány. Stopku mu stejně jako jiným památkám v kraji vystavily vládní opatření proti šíření koronaviru. „Do 24. května budou otevřeny venkovní prostory s možností nahlédnutí do všech vnitřních prostor kromě věže za nižší vstupné tedy 50 korun na osobu. Kompletní prohlídka hradu bude opět možná od 26. května,“ zní informace z hradu. Tým, který zajišťuje provoz na této dominantě Ústí, prosí o shovívavost a dodržování hygienických opatření. Gotický hrad je jednou z dominant krajského měst Ústí nad Labem. Pokud máte rádi památky měli byste ho alespoň jednou navštívit.

Hrad Střekov byl vystavěn v 14. za účelem ochrany říční stezky po Labi. Přestože část opevnění je rozbořená, některé kamenné zdi jsou stále velmi dobře zachovalé. Z věže se návštěvníkům nabízí malebné vyhlídky na řekua kopce Českého středohoří. Kromě hradu samotného jsou k prohlédnutí i kresby a fotografie hradu a některé repliky historických zbraní. V prostorách bývalé kovárny funguje restaurace. Hrad je otevřen v květnu – úterý až neděle od 9:30 do 16:30 a červen až srpen vždy od úterý do neděle od 9:30 – 17:30 hodin. V září pak funguje úterý až středa 9.30-16.30.

Ústecká zoo funguje a hlásí nové zvířecí přírůstky
KDY: denně od 9 do 18 hodin
KDE: Zoo v Ústí nad Labem
ZA KOLIK: 60-120 korun

Zoologická zahrada v Ústí nad Labem má od začátku května opět otevřeno. Takže pokud nevíte jak strávit den, můžete navštívit zvířata a zjistit, kde jsou nové přírůstky. Otevřeno je od 9.00 do 18.00 hodin. Pro návštěvu je nutné si předem zakoupit vstupenku na webových stránkách www.vstupenkyusti.cz.

Ústecké muzeum ukazuje velkolepou výstavu „Písky známé a neznámé“
KDY: od úterý do neděle
KDE: Muzeum města Ústí nad Labem
ZA KOLIK: 30-50 korun

Muzeum města Ústí nad Labem pro veřejnost znovu otevřeno. Máte možnost opět navštívit novou velkolepou výstavu „Písky známé a neznámé“, která byla otevřena krátce před vyhlášením karantény. V souvislosti se současnými protiepidemickými opatřeními platí v prostorách muzea povinnost nosit ústní roušku a v muzeu se smí v jeden okamžik pohybovat maximálně 100 návštěvníků. Muzeum je otevřeno denně od úterý do neděle 9.00–18.00 hod. Vstupné stojí od 30 do 50 korun. 

Výlet na Erbenovu vyhlídku
KDY: kdykoliv
KDE: Erbenova vyhlídka, Ústí nad Labem
ZA KOLIK: zdarma

Udělejte si výlet na oblíbenou ústeckou rozhlednu. Cesta nahoru vede sice do prudkého kopce a poté vás ještě čekají schody na samotnou rozhlednu, výhled za namáhavou cestu ale stojí. Z 15 metrů vysoké rozhledny na Dobětické výšině uvidíte nejen celé město, ale dohlédnete až na na Milešovku, Bukovou horu, Teplice a Krušné hory. Pokud se na ní chcete vypravit, můžete nasednou na trolejbusy číslo 53 nebo 54, které staví na zastávce Stříbrníky kousek pod ní.