Hra Poslední kšeft má derniéru
KDY: Sobota a neděle od 19 hodin
KDE: Činoherní studio Ústí
ZA KOLIK: 250 korun

Hra Poslední kšeft je drsným mafiánským příběhem z českého prostředí, v němž se po letech potkávají bývalí známí. Ačkoli bývalí… I když byl jeden z nich ve vězení, ví o sobě mnohé a jejich životy se prolínají. Kdo nakonec bude mít navrch? Nedávný dealer drog, průšvihář Erny, který se vrací z vězení a chce se „polepšit“? Jeho snoubenka Lada, která se mezitím etablovala v nejstarším řemesle? Kdysi regionální politik, který se dnes vyšvihl na poslance? Nebo protidrogový policista, který chrání Ernyho snoubenku? „V podstatě jsou to sesbírané různé historky ze severních Čech a poskládané do takové konverzačky ala Tarantino. Vzhledem k tomu, že se jedná o drogy, prostituci a mafiánský podsvětí, tak nikoho nebudu jmenovat,“ řekl autor textu Jiří A. Trnka. Hra vznikla ve spolupráci Činoherního studia (ČS) a Divadla Josefa Kajetána Tyla v Plzni. Poslední kšeft můžete v ústeckém „Činoheráku“ vidět v derniéře tuto sobotu a neděli vždy od 19 hodin. Těšit se můžete na herce třeba Jana Holíka, Adama Ernesta či Jana Plouhara. Lístek stojí 250 korun. Představení trvá 75 minut a je bez pauzy.

Písek skrývá mnohá tajemství. Zjistíte v muzeu
KDY: Každý den kromě pondělí 9 - 18 hodin
KDE: Muzeum UL
ZA KOLIK: 50 korun, zlevněné 30 korun 

Ústecké muzeum je opět otevřené a láká třeba na výstavu "Písky známé i neznámé aneb fascinující svět obyčejného písku". Písek je běžnou, téměř každodenní součástí našeho života, přesto o něm nevíme mnoho zajímavých věcí.

 

KDY: do 1. července
KDE: Dům umění Ústí nad Labem
ZA KOLIK: zdarma

Začala výstava O čem mluvíme, když mluvíme o rodině

Výstava O čem mluvíme, když mluvíme o rodině prezentuje téma rodiny jako dynamicky se proměňující médium mezilidských vztahů. Na výstavě jsou zastoupeni umělkyně a umělci, kteří se dané problematice partnerských, rodinných, potažmo mezilidských vztahů v minulosti věnovali a průběžně se k ní ve svých projektech navrací (Anna Daučíková, Lenka Klodová, skupina Matky a Otcové, Sylva Francová). Vidět jejich díla můžete až do 1. července v Domě umění v Ústí nad Labem. Otevřeno je út-čt 11-19, pá 13-19 a so-ne 13-18. Vstup je volný.

KDY: denně 
KDE: Bukov, Ústí nad Labem
ZA KOLIK: 30 korun

Skatepark na Bukově je pro bikery i jezdce na bmx

Skatepark je hodně členitý, po ploše jsou rozmístěny překážky využitelné pro skateboardingi i bmx. Konkrétně pro bikery je určena krajní lajna, která obsahuje rozjezdový rádius, funbox s railem, dvě spiny za sebou a opět rozjezdový rádius. Skatepark se nalézá v areálu stadionu mládeže, který provozuje Dům dětí a mládeže. Adresa stadionu je ulice Skorotická 643. MHD - zastávka Bukov rondel. Otevírací doba skateparku je stejná jako stadionu mládeže tedy květen a červne po-pá 9-20 hodin a víkend 9-19 hodin. Přes letní prázdniny je atrakce otevřená celý týden od 9 do 20 hodin.