Talentovaní klavíristé opět soutěží v Ústí nad Labem
Kdy: Do pátku 26. listopadu
Kde: Severočeské divadlo v Ústí nad Labem
V Ústí nad Labem od středy 24. listopadu probíhá již 54. ročník mezinárodní klavírní soutěže Virtuosi per musica di pianoforte. Pořádá ho ZUŠ Evy Randové v Ústí nad Labem, a to v Severočeském divadle v Ústí nad Labem. Soutěže se zúčastní děti a mládež do 15 let věku. Vzhledem k neuskutečněnému loňskému ročníku také soutěžící ve věku 16 let. Slavnostní vyhlášení výsledků, předání zvláštních cen a koncert vítězů proběhnou v Severočeském divadle v pátek 26. listopadu v 19.00 hodin.

Hokejový turnaj O pohár starosty
Kdy: Sobota 27. listopadu od 8.00 hodin
Kde: Zimní stadion v Povrlech
Hokejový turnaj amatérských týmů O pohár starosty obce se chystá na tuto sobotu, tedy 27. listopadu, v Povrlech. Podnik bude odstartován na zdejším zimním stadionu v 8 hodin ráno. V turnaji se představí celkem šest týmů. Jsou to HC Žraloci Povrly, H Kačeři Bílina, HC Kopačky Povrly, HC Dynamo Povrly, HC Cigi Caga Ústí nad Labem a HC Tomini Ústí nad Labem.

Vánoční hra aneb O tom slavném narození
Kdy: Neděle 28. listopadu od 11.00 hodin
Kde: Činoherní studio v Ústí nad Labem
Už za maličkou chvíli vám s převelikou pílí sehrajeme představení, o tom slavném narození Krista Pána našeho, Ježíška malého, nade vše milého,
který přišel mezi nás ve vánoční tento čas, aby lidstvo smrtelné od zlé moci pekelné navždy osvobodil. Inscenace je vhodná pro diváky od 6 let.

Adventní speciál s Vánoční hrou
Kdy: Neděle 28. listopadu od 19.00 hodin
Kde: Činoherní studio v Ústí nad Labem
Ke vstupence na jedno představení sváteční Vánoční hry dostanete za super cenu flashku s písničkami z Vánočky a k tomu jako bonus vstupenku na jedno prosincové představení podle vašeho výběru. Dospělí mají vánoční balíček za 500 Kč, studenti a senioři za 300 Kč.

Advent a vánoční zvyky v Zubrnicích
Kdy: Od 7. do 16. prosince
Kde: Muzeum v přírodě Zubrnice
Akce pro školy. Během prohlídky muzea s průvodcem získají žáci informace o lidových zvycích a tradicích, které provázejí období Adventu a vánočních svátků. Počet žáků na prohlídku: max. 45. Prohlídku je nutné objednat předem. Probíhá pouze v úterý až čtvrtek v termínu 9.00 – 15.00 hodin.

Mikulášské tvoření v Povrláčku
Kdy: Úterý 30. listopadu, od 9.00 hodin do 12.00 hodin
Kde: Mmateřské centrum Povrláček v Povrlech
První tvorba bude na téma Mikuláš, čert a anděl. Zvány jsou děti s maminkami, tatínky, babičkami nebo dědečky. Bude se vyrábět dárek pro Mikuláše. Doporučený věk pro děti je od 2 let.

Naši Němci
Kdy: Stálá výstava
Kde: Muzeum města Ústí nad Labem
Slavnostní otevření stálé výstavy se uskutečnilo ve čtvrtek 18. listopadu. Výstava představuje dějiny německojazyčného obyvatelstva českých zemí a vývoj česko - německých vztahů od středověku do 20. století. Autorem expozice je Collegium Bohemicum. Na ploše 1 600 metrů čtverečních, rozdělenými do 22 místností, je více než 600 exponátů. Otevřeno úterý – neděle od 9.00 do 18.00 hodin.

Výstava obrazů Gennadije Avdějeva
Kdy: Do 15. prosince
Kde: Budova Krajského úřadu v Ústí nad Labem
Autor miluje přírodu a obzvláště si oblíbil tu v Českém středohoří, zejména krajinu bezprostředně kolem Labe. Některá konkrétní místa vnímá pokaždé jinak, příroda je zde svou různorodostí neopakovatelná. Otevřeno pondělí – pátek od 11.00 do 17.00 hodin, sobota od 10.00 do 17.00 hodin.

Výstava prací seniorů a žáků školy
Kdy: Do konce měsíce listopadu
Kde: Magistrát města Ústí nad Labem
V budově magistrátu města Ústí nad Labem byla nainstalována výstava výtvarných prací, které vznikly v rámci tvořivé akce pod názvem Umění v pohybu. Jedná se o mezigenerační tvoření klientů Domova pro seniory Bukov ve spolupráci se žáky ZŠ Pod Vodojemem. K vidění jsou do konce listopadu.

Fotograf Rudolf Jenatschke
Kdy: do 28. listopadu
Kde: Muzeum města Ústí nad Labem
Proč přijít: V ústeckém muzeu oživly knězovy stoleté fotografie. Zhmotnit zmizelý svět z let 1914 – 1945 se pokouší výstava o celoživotním díle nejvýznačnější ústeckého fotografa z první poloviny minulého století Rudolfa Jenatschkeho. Výstava byla prodloužena do 28. listopadu. Je nutné dodržovat aktuální platná protiepidemická opatření! Zároveň bylo nutné omezit kapacitu návštěvníků v jednotlivých prostorech, proto při pobytu v našem muzeu respektujte pokyny muzejních zaměstnanců.

Masarykovo zdymadlo je technicky dokonalé vodní dílo
Kdy: Kdykoliv
Kde: Ústí nad Labem
Za kolik: Zdarma
Proč přijít: Pod střekovskou skálou v Ústí nad Labem můžete přejít na druhý břeh Labe a zároveň si přitom prohlédnout technicky dokonalé vodní dílo, zbudované v letech 1923 až 1936, s cílem zajistit splavnost řeky. Součástí Masarykova zdymadla jsou dvě plavební komory, hydroelektrárna se třemi vertikálními Kaplanovými turbínami a také jez, s jehož pomocí lze dosáhnout rozdílu hladin o výšce téměř 10 metrů. Součástí jezu je i rybí přechod. Ke zdymadlu lze dojet autobusem nebo lze jít z centra pěšky. Ideální to je přes střekovskou stranu, kde vede cyklostezka. Jde o nenáročnou procházku.

Vysoký Ostrý slibuje vyhlídku do dáli
Kdy: Po celý rok
Kde: Vysoký Ostrý
Za kolik: Zdarma
Vysoký Ostrý je kopec nad východní částí města Ústí nad Labem. Vypíná se nad městskými částmi Střekov a Brná nad Labem. Na vrcholku je upravená plošina s rozhledovou mapou, která slouží jako vyhlídkový bod. Za příznivých podmínek jsou odtud vidět nejen údolí řeky Labe, ale také České středohoří a Krušné hory, či dokonce Říp, Bezděz, Ještěd nebo Děčínský Sněžník. Na vrchol vede naučná stezka Pod Vysokým Ostrým. Dlouhá je 8,5 kilometrů a má 16 zastavení s informačními tabulemi. Přístup je sem z Nové Vsi, která je dostupná městskou hromadnou dopravou z Ústí nad Labem.

Procházka k Vaňovskému vodopádu
Kdy: Po celý rok
Kde: Vaňovský vodopád, Vaňov, Ústí nad Labem
Za kolik: Zdarma
Vyrazte se podívat k Vaňovskému vodopádu, je to příjemná procházka. Jedná se o největší vodopád Českého středohoří. Nachází se blízko k městu a je velmi snadno dostupný. Cesta k němu vede do kopce, ale není nijak dlouhá a je snadno schůdná za každého počasí a v jakoukoliv roční dobu. Do Vaňova se dá z centra Ústí dostat autobusem číslo 15.

Rozhledna Radejčín
Kdy: Po celý rok
Kde: Rozhledna Radejčín, Dubice
Za kolik: Zdarma
Proč přijít: Pokud hledáte místo kam vyrazit na výlet, rozhledna Radejčín láká na výhledy do krajiny Českého středohoří. Věž měří 30 metrů, pokud se tedy nebojíte výšek, můžete si z ní užít výhledy na České středohoří s Milešovkou, Říp, zříceninu hradu Kamýk nebo Krušné hory. Od vlakové stanice Radejčín vede žlutá turistická trasa přímo k rozhledně, cesta je dlouhá přibližně kilometr. Autobusem nebo autem můžete dojet i do Dubic odkud je cesta dlouhá 1,5 kilometru.