Svět zvířat
KDY: 14. 12. od 10 hodin
KDE: Národní dům
ZA KOLIK: Zdarma

Další zoo trhy pro sezónu 2019, prodej akvarijních a terarijních zvířat, ptactva a mnoho jiného.

Výroba diáře s Reformát 
KDY: 14. 12. od 13 hodin
KDE: Dům umění Ústí nad Labem
ZA KOLIK: 390 korun

Poloměkká švýcarská vazba není technologicky náročná a přitom plní funkci složitějších a odolnějších vazeb. Vzhled obálky, vnitřní rozvržení a dekorování diáře bude jen na vás. Jeho listy můžete proložit fotkami, výstřižky nebo obrázky svých dětí. Workshop vás provede plně vybavenou dílnou i základy knihařiny a odnesete si z něj první vánoční dárek, který si jen s těžkým srdcem nenecháte pro sebe. Nutná rezervace předem na mailu duul@ujep.cz.

Ústecké rockové Vánoce
KDY: 14. 12. od 14 hodin
KDE: Lidické náměstí
ZA KOLIK: Zdarma

Svařák hezky voní, na grillu se opéká klobása a do toho všeho hraje skvělá hudba. Přijďte si užít adventní sobotu v trochu rychlejším rytmu, ochutnat svařák, pojíst klobásky a jiné pochutiny z grilu a poslechnout si parádní rockovou hudbu s kapelami Labe, Tarantule, Cumbal, Sklap, Black Sabáka a Zhe rumble of skulls.

Vánoční rolnička v Domě dětí a mládeže
KDY: 14. 12. od 16 hodin
KDE: Dům dětí a mládeže
ZA KOLIK: 30 korun

Vánoční tvoření pro celou rodinu s krásným programem v divadelním sále v Domě dětí a mládeže. Vyrobte si originální vánoční ozdoby nebo dárek k Vánocům. Dílnu povede Jaroslava Bílská a materiál k tvoření je zhrnut v ceně.

Vánoční koncert The Boom
KDY: 14. 12. od 19:30
KDE: Dům kultury
ZA KOLIK: předprodej 180 korun, na místě 260

Jako host vystoupí matadoři tuzemské hudební scény, skupina Synkopy 61. Moravští Beach Boys, jak se jim po právu přezdívá díky propracovaným někdy až šestihlasům. Výtěžek koncertu bude tradičně věnován na konto Komplexního onkologického centra Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem.

Vánoční seafood speciality
KDY: 15. 12. od 12 hodin
KDE: Lidické náměstí
ZA KOLIK: Zdarma

Tradiční vánoční trhy sice jsou fajn, někdy ale neuškodí přidat trochu exotiky. Proto můžete v neděli ochutnat i chorvatské Vánoční seafood speciality. Čekají na vás dobroty od studeného tapas: marinované ceviche krevety, tuňákový tatarák nebo chobotnicovýsalát, přes bouillabaisse nebo slávky na víně, ke grilu na dřevěném uhlí a tancem kalamárů, krevet, pražem nebo vlka. Vše připraví seafood mistr Marko a jeho gastro orchestr. 

Hraničářská vánoční koleda
KDY: 15. 12. od 13 hodin
KDE: Veřejný sál Hraničář
ZA KOLIK: Zdarma

Vánoční odpoledne inspirované povídkou Vánoční koleda od Charlese Dickense. Čeká vás promítání, kreativní i kulinářské dílny a večerní představení, vycházející právě z textu Dickensovy povídky. Program je vhodný pro děti i dospělé. Přijďte se ohřát, vyrobit si malé dárečky a hlavně strávit odpoledne v příjemné atmosféře vánoční pospolitosti.

Jak Kočička s Pejskem slavili Vánoce
KDY: 15. 12. od 16 hodin
KDE: Dům kultury

Klasické loutkové divadlo, klasické loutkové hry a Kašpárkovy výstupy, hádanky a písničky.

Veřejné bruslení na Zimním stadionu
KDY: 15. 12. od 17:30
KDE: Zimní stadion
ZA KOLIK: Plná cena 40 korun/Zlevněná cena 15 korun

Zimní stadion pořádá pravidelné veřejné bruslení. Přijďte si tedy zabruslit i tuto neděli. Na místě je možnost brusle si zapůjčit.

Perutě
KDY: 15. 12. od 18 hodin
KDE: Lidické náměstí
ZA KOLIK: 50 korun

Na Lidickém náměstí zahraje poprocková skupina, mezi jejíž nejznámější písně patří například „Postavim kolem nás zeď“ nebo „Tudututu.“