Tết Trung Thu 2019
KDY: 14. 9. od 15 hodin
KDE: Národní dům

Trung Thu je velmi důležitý vietnamský svátek, zaměřený hlavně na rodinu a děti. Ty se účastní lampiónového průvodu, zpívají a tancují. V tento den se rovněž pečou speciální sladkosti ve tvaru měsíce vyrobené z lepkavé rýže a plněné lotosovými semínky. 

Smejko a Tanculienka
KDY: 14. 9. od 17 hodin
KDE: Dům Kultury Ústí nad Labem
ZA KOLIK: 300 korun

Smejko a Tanculienka přínášejí zcela nové představení pro děti, ve kterém se konečně dozví jak se Smejko s Tanculienkou poznali a skamarádili. To vše v jejich nových písničkách a pohádkách. Nebude chybět ani autogramiáda na nové DVD Hip, hip, hurá! a společné focení. Délka představení je cca 60 minut a je vhodné pro děti od 2 let.

4. ročník Běhu upřímných srdcí
KDY: 14. 9. od 14 hodin
KDE: Jezero Milada
ZA KOLIK: 50 až 300 korun

Nejen milovníci sportu jsou zváni na charitativní akci Běh upřímných srdcí – jezero Milada. Celý výtěžek akce je určen pro Devítiletího Tobiáška, který by rád jel do kliniky AXON na terapii Kosmíkna a pro tříletého Vojtíška na Therasit Terapii v Liberci. Celý příspěvek jde na pomoc, veškeré ostatní náklady hradí partneři akce. Cena startovného se liší v závislosti na délce trasy a věku sportovce.

Dny evropského dědictví v Severočeské vědecké knihovně
KDY: 15. 9. od 9 hodin
KDE: Severočeská vědecká knihovna (W. Churchilla 3 a Velká Hradební 49)
ZA KOLIK: Zdarma

V rámci celoevropské kulturní, poznávací a společenské akce můžete vyrazit do knihovny na komentovanou prohlídku palácových rodinných vil Hanse Weinmanna a Carla Hermanna Wolfruma.

Sedm
KDY: 15. 9. od 15 hodin
KDE: Veřejný sál Hraničář
ZA KOLIK: 100 korun / snížené vstupné 70 korun.

Napínavý thriller s Bradem Pittem a Morganem Freemanem v halvních rolích. Dva policisté na stopě geniálního vraha, zodpovědného za sérii děsivých vražd, jejichž oběti spojuje sedm smrtelných hříchů. David Fincher s dokonalou znalostí našich nejhlubších obav pevně svírá otěže akce neodvratně směřující k rozuzlení, které do hloubi otřese i tou nejzatvrzelejší duší.