Den otevřených dveří
KDY: 15. 2. od 9 hodin
KDE: Severočeská Vědecká knihovna
ZA KOLIK: Zdarma

Navštivte prostory své knihovny, které jsou čtenářům běžně uzavřeny a poznejte, co se skrývá za knihami. Naši průvodci vás provedou Weinmannovou vilou a ukáží vám na dochovaných fotografiích, jak ji užívali původní majitelé.

Pán prstenů - filmový maraton
KDY: 15. 2. od 11 hodin
KDE: Veřejný sál Hraničář
ZA KOLIK: 400 korun

Jeden z nejepičtějších zážitků v historii filmu si můžete kompletně dopřát v původním znění s titulky.

Ústecký masopust
KDY: 15. 2. od 11 hodin
KDE: Lidické náměstí, Kostelní náměstí
ZA KOLIK: Zdarma

Veselý den plný legrace zahájíme na Lidickém náměstí v 11:00, kde se všichni shromáždí do masopustního průvodu. Čekání zpříjemní čaj pro děti zdarma a svářák pro dospěláky za symbolickou cenu. Průvod za hudebního doprovodu vyrazí v 11:15.

Program bude pokračovat na Kostelním náměstí, kde budou připraveny stánky se sladkými a slanými dobrotami. K zakousnutí budou zabijačkové speciality, koláče, sýry a spoustu dalšího. Zúčastněte se třeba soutěže v pojídání chleba se sádlem nebo hlasujte pro nejlepší jitrnici.

Výročí bitvy u Chlumce roku 1126
KDY: 15. 2. od 17 hodin
KDE: Náměstí v Chlumci
ZA KOLIK: Zdarma

Vzpomínková akce k připomenutí výročí bitvy v únoru roku 1126. Přijďte do lampionového průvodu, na ohňovou show skupiny Fénix a vystoupení skupiny SHŠ Honesta.

Country bál Jindry Šťáhlavského
KDY: 15. 2. od 18 hodin
KDE: Národní dům
ZA KOLIK: 150 korun

Country bál Country Radia pořádaný na počest Jindry Šťáhlavského se uskuteční v Národním domě. Vystoupí zde například kapely Rkonvalescence a Martin Javůrek, Kliďánko a Taneční skupina Crock 14.

Extase
KDY: 16. 2. od 15 hodin
KDE: Veřejný sál Hraničář
ZA KOLIK: 130 korun, 90 korun snížené

Na počátku zvukové éry bylo Gustavu Machatému jasné, že se ocitl v bouřlivé kinematografické éře, charakteristické možnostmi zkoušet nové režijní postupy a techniky.

Veřejné bruslení na Zimním stadionu
KDY: 16. 2. od 17:30
KDE: Zimní stadion
ZA KOLIK: Plná cena 40 korun/Zlevněná cena 15 korun

Zimní stadion pořádá pravidelné veřejné bruslení. Přijďte si tedy zabruslit i tuto neděli. Na místě je možnost brusle si zapůjčit.

Malé ženy
KDY: 16. 2. od 17:30
KDE: Veřejný sál Hraničář
ZA KOLIK: 130 korun, 90 korun snížené

Autorka a režisérka Greta Gerwigová (Lady Bird) vytvořila Malé ženy, které čerpají z klasického románu a díla Louisy May Alcottové, a zároveň se v autorčině alter egu Jo Marchové odráží její fiktivní život. V podání Gerwigové se oblíbený příběh sester Marchových – čtyř mladých žen, z nichž každá je odhodlaná prožít život podle svého – stává nadčasovým a velice aktuálním.