Svět zvířat
KDY: 19. 10. od 10 hodin
KDE: Národní dům
ZA KOLIK: 20 korun

Zoo trhy. K vidění spousty druhů akvarijních rybiček, hlodavců, hadů, ještěrů či ptactva. Také možnost zakoupit pomůcky pro chov.

Den archeologie vám ukáže jak žil pračlověk
KDY: 19. 10. od 11 hodin
KDE: Muzeum města Ústí nad Labem
ZA KOLIK: plná cena 50 korun / zlevněná 30 korun

Na Den archeologie vezme muzeum své návštěvníky do mladší doby kamenné. Pravěkou hudbu v podání skupiny Altsteinzeitche Knochenklanbilder si můžete poslechnout v 10:30 a 14 hodin. Jak přesně se pravěcí lidé oblékali se dozvíte v 11 nebo 14:30, sami přitom budete mít možnost vyzdobit své tělo neolitickým tetování. To ale není zdaleka vše, čekají vás i vědomostní kvízy, aktivní výstava, kde si můžete zkusit mlýt obily či brousit pazourek a mnoho dalšího.

Rwanda: Po stopách genocidy
KDY: 19. 10. od 18:30
KDE: Supice - Severočeské ústecké pirátské centrum
ZA KOLIK: Zdarma

Genocida v africké Rwandě je jednou z nejhorších katastrof lidských dějin. Během sto dní na jaře 1994 bylo zmasakrováno nejméně milion příslušníků menšinového etnika Tutsi.

Vstup zdarma
KDY: 19. 10. od 21 hodin
KDE: Činoherní studio
ZA KOLIK: 320 korun, snížené 260 korun

Improvizované představení. Obchodník Sámo a jeho žena Hana, se chystají založit si párový profil, jenže dojde k přerušení spojení, co bude s jejich vztahem dál?

Čaroděj ze země Oz
KDY: 20. 10. od 15 hodin
KDE: Severočeské divadlo
ZA KOLIK: 100 korun, snížené 50 korun

Příběh pro malé i velké inspirovaný knihou o putování holčičky Dorotky a jejích neobvyklých přátel za všemocným čarodějem.

Čiperkové
KDY: 20. 10. od 15 hodin
KDE: Dům kultury
ZA KOLIK: 160 korun

Populární dětská kapela, jejíž písně můžou ale pobavit všechny generace. Zpívají dětské písničky, jak z vlastní tvorby, tak převzaté. Na svých vystoupeních po celé republice učí malé diváky říkánky a tancovat.

Flipbooky - Workshop s Martinem Raudenským
KDY: 20. 10. od 17 hodin
KDE: Veřejný sál Hraničář
ZA KOLIK: 20 korun

Flipbook je nejstarší animační technika, jejíž kouzlo spočívá v jednoduchosti a v dostupnosti. Výtvarná dílna s grafikem a ilustrátorem Martinem Raudenským.

Veřejné bruslení na Zimním stadionu
KDY: 20. 10. od 17:30
KDE: Zimní stadion
ZA KOLIK: Plná cena 40 korun/Zlevněná cena 15 korun

Zimní stadion pořádá pravidelné veřejné bruslení. Přijďte si tedy zabruslit i tuto neděli. Na místě je možnost brusle si zapůjčit.

Stepní vlk
KDY: 20. 10. od 19 hodin
KDE: Činoherní studio
ZA KOLIK: 270 korun, zlevněné vstupné 99 korun

Zygmunt Bauman tvrdí, že společnost postihla globální epidemie nostalgie. Budoucnost je nejistá, a proto se vracíme k jediné jistotě, která nám zbyla. K minulosti. Někdejší otřesy se nám jeví snesitelnější než ty, které tušíme před sebou. Vzpomínáme namísto toho, abychom žili.