Zimní slunovrat vs vánoční besídka
KDY: 21. 12. od 18 hodin
KDE: Čajovna u Vysmátý Žáby
ZA KOLIK: Dobrovolné

Tradiční oslava zimního slunovratu spojená s předvánoční pohodou a veselením. Kapely, které zahrají: Mladé Perspektivní Ryby, Jaktopřijde, KELT - tradiční irská hudba, Algaes.

Richard Scheufler & Richard Scheufler
KDY: 21. 12. od 19 hodin
KDE: Národní dům Ústí nad Labem
ZA KOLIK: 200 korun

Baskytarový mág Richard Scheufler a jeho syn Richard Scheufler mladší se vrací do Ústí nad Labem s exkluzivní show, ve které spojí hned několik programů najednou. Společně vystupují jako 2RS (dříve The Scheufler Project) s jejich programem Drums And Bass Explosive. Jejich tvorba představuje syntézu vícerých hudebních žánrů od funku přes pop, rock, moderní jazz, hardcore až po fúzi s klasickou hudbou.

Louskáček
KDY: 21. 12. od 19 hodin
KDE: Severočeské divadlo
ZA KOLIK: 100 - 400 korun

Vánoční klasika, která vychází z pohádky německého spisovatele E. T. A. Hoffmanna „Louskáček a Myší král“, kde síla lásky a lidskosti přemůže zlé čáry a osvobodí duši. Klárka dostane jako dárek veselou hračku louskáčka. Když jde večer spát zdá se jí podvný sen, kde hlavní postavou je oživlý Louskáček. Ten vítězí v bitvě s myší armádou, definitivně poráží zlého Myšího krále, a proměňuje se v krásného prince. Vydávají se spolu na dalekou a kouzelnou cestu.

Houpací koně v Činoherním studiu
KDY: 21. 12. od 20 hodin
KDE: Činoherní studio
ZA KOLIK: 200 korun

Houpací koně zakončí rok 2019 tradičním koncertem v Činoherním studiu. Jako předskokani jim večer zahájí ústecká kapela Demowave.

Veřejné bruslení na Zimním stadionu
KDY: 15. 12. od 17:30
KDE: Zimní stadion
ZA KOLIK: Plná cena 40 korun/Zlevněná cena 15 korun

Zimní stadion pořádá pravidelné veřejné bruslení. Přijďte si tedy zabruslit i tuto neděli. Na místě je možnost brusle si zapůjčit.