SWAP v Pirátském centru
KDY: 26. 10. od 15 hodin
KDE: Supice - Severočeské ústecké pirátské centrum
ZA KOLIK: Zdarma

Přineste staré věci, pro které už nemáte žádné využití a odneste si na oplátku něco nového.

Rozhovor kvůli dýni
KDY: 26. 10. od 19 hodin
KDE: Činoherní studio
ZA KOLIK: 80 korun

Dvě kamarádky, dvě židle, žádná káva. Nastává dialog o dýních, které možná nikdy nebyly. Není důležité, co je pravda: důležité je, jestli to má hlavu a patu. Jemnými prostředky se rekonstruují jednotlivé dějové linky a životní obrysy dvou žen, jejichž kavárenský dialog se z dovolenkového vyprávění postupně mění na soutěživé fabulování minulosti. Jak upřímní jsme sami k sobě?

Daniel Biskup: Proměna Berlína 1989/90
KDY: 26. 10. od 19 hodin
KDE: Veřejný sál Hraničář
ZA KOLIK: Zdarma

Vernisáž a rozhovor s fotografem Danielem Biskupem. Významný německý fotoreportér doprovázel s kamerou v ruce i německé a evropské události roku 1989.

Halloween v rockáči
KDY: 26. 10. od 21 hodin
KDE: The Legends Rock Cafe
ZA KOLIK: Zdarma pro všechny v maskách

Halloweenský večer v The Legends Rock Cafe. Halloweenská výzdoba, speciální drinky a uskuteční se i soutěž o nejlepší kostým.

Thomas Brussig čte svou knihu Hrdinové jako my
KDY: 27. 10. od 17 hodin
KDE: Činoherní studio
ZA KOLIK: 80 korun

Thomas Brussig patří k nejznámějším současným německým spisovatelům. Často píše ve svých dílech o německé demokratické republice a pádu Berlínské zdi. Jaho román Hrdinové jako my není výjimkou. Vypráví o konci komunismu ve východním Německu a pádu zdi z pohledu mladého chlapce, který spolupracuje s východoněmeckou tajnou policií. Dílo je někdy označované za „eroticko-satirický román.“

Veřejné bruslení na Zimním stadionu
KDY: 27. 10. od 17:30
KDE: Zimní stadion
ZA KOLIK: Plná cena 40 korun/Zlevněná cena 15 korun

Zimní stadion pořádá pravidelné veřejné bruslení. Přijďte si tedy zabruslit i tuto neděli. Na místě je možnost brusle si zapůjčit.