Hraničář: Festival ilustrace a komiksu vol. 2

Akce již skončila

Ve dnech 17. - 19. listopadu proběhne v prostorách Hraničáře druhý ročník Festivalu ilustrace a komiksu. Hraničář se tak na víkend stane místem setkání pro všechny, kteří milují kresbu a malbu ve všech její formách. Stejně jako vloni i letos k nám dorazí tuzemští a zahraniční umělci, kteří představí svoji tvorbu a předají své znalosti.

Je to zkrátka takový malý, ale nabitý festival lidí, kteří rádi kreslí tužkou, fixami, úhlem i jinak na papír a do kompu, pak z toho tvoří knížky, komiksy, ziny nebo úplně něco jiného.

Celý program doprovází prodejní stánky s originálními ilustracemi, komiksy a debaty s tvůrci, čítárna, workshopy a dílny, výstava plakátů i tetování, interaktivní Robokreslidlo a GD2 automat, večerní i celonoční koncerty, Zmrzlina Hlína a prohlídky výstava Stud. Je to zkrátka takový malý, ale nabitý festival lidí, kteří rádi kreslí tužkou, fixami, úhlem i jinak na papír a do kompu, pak z toho tvoří knížky, komiksy, ziny nebo úplně něco jiného.

Adéla Bierbaumer, Magdaléna Gurská, Lukáš Pokorný, Nýbrž, Pohleď, Zmrzlina Hlína, Jan Šrámek a Veronika Vlková, Ivo Kircheis, Ultrafun, Anička Pleštilová, Bylo nebylo, Monika Doleželová, Barbora Müllerová, ASIL, Pavel Kořínek, Jiří Pavlovský, Štěpánka Jislová, Lenka Šimečková, Tomáš Mitura a Štěpán Marko, Page Five, Milana Kasianova, Lasse Wandschneider, Barbora Tögel, Tereza Haspeklová, Vojtěch Kiss, Jan Saska,Ondřej Slavík, GD2 FUD UJEP, Trespasser, Whydie?, Wrong a výstava Stud

FESTIVALOVÁ OTEVÍRACÍ DOBA
PÁ – 13 – 20°° / SO – 10 – 20°° / NE – 10 – 18°°

PÁTEK 17. 11.
17.00 - slavnostní sváteční zahájen a překvapení
17.30 - PechaKucha - prezentace komiksových autorů a ilustrátorů / vystoupí: True Lovers (Jan Saska, Vojtěch Kiss), Ondřej Slavík, Martin Lacko, Bára Müllerová, Tereza Haspeklová, Barbora Tögel, XAOXAX, Lana Kasianova
20.00 ◼ Wrong w/ AI_bot (de) + Whydie?

SOBOTA 18. 11.
10.00 - 11.30 Svět fauny a flóry / workshop s Barborou Müllerovou / pro rodiče a děti
12.00 - 13.30 Bločky a zvířátka z fleecu / workshop s Monikou Doleželovou / pro rodiče a děti
13.00 – 14.30 Laydeez do Comics / komiksový workshop se Štěpánkou Jislovou
15.00 Ivo Kircheis (EN) - komiksový workshop v anglické jazyce
15.00 - komentovaná prohlídka výstavy STUD
17.00 - tetovací stánek s Justine z XAOXAX a s Barborou Tögel

Přednášky
14:00 - Přednáška komiksového teoretika Pavel Kořínek
14:50 - Laydeez do Comics Praha - Štěpánka Jislová
15.00 - komentovaná prohlídka výstavy STUD
15:30 - Komiksový kreslíř Lenka Simeckova Illustration, diskuze s Lukášem Pokorným
16:15 - ASIL - Asociace Slovenských ilustrátorů (sál)
- Autorské právo - Peter Gála
- příprava ilustrací pro knižní grafické zpracování - Martina Rozinajová
17.00 - 18:30 - CREW - Nakladatelství s.r.o. - Jiří Pavlovský
19.00 PechaKucha - prezentace komiksových autorů a ilustrátorů / vystoupí: Jan Šrámek a Veronika Vlková, Page Five, Poke, Poke, Poke (Tomáš Mitura + Štěpán Marko), Ivo Kircheis, Lasse Wandschneider
20.00 - 8.00 ◼ ♫ phonon ~ celonoční koncert pro hluboký poslech i sonické snění

NEDĚLE / prodejní stánky / Robokreslidlo / GD2mat / čítárna / café ve Foyer / prodejní výstava tetování / výstava foyer / výstava plakátů / výstava intervence / zmrzlina Hlína /second hand / procházka

13.00 - Anička Pleštilová - workshop kresba s hlínou (J.Cage)
15.00 - Pavla Šnajdrová Ultrafun - animované filmy + výtvarná dílna

VSTUP NA FESTIVAL JE DOPORUČENĚ DOBROVOLNÝ /100 CZK/ tato částka je na tři dny bohatého programu více než symbolická, nicméně k udržení festivalu potřebná
/ VSTUP NA WORKSHOPY / 50 CZK/ VSTUP NA KONCERTY /100 CZK/

BĚHEM FESTIVALU BUDE OTEVŘENA KAVÁRNA CAFÉ VE FOYER A STÁNEK S DOMÁCÍM I LOKÁLNÍM JÍDLEM.

Speciální otevírací doba festivalové kavárny Cafė ve Foyer
◼PÁ - 13 - 00°° ◼ SO - 10 - 23°° ◼ NE - 10 - 18°°

Za laskavé podpory Veřejný sál Hraničář ~ Fakulta umění a designu UJEP ~ Ústí nad Labem

Pořádá: Galerie Hraničář, ComixZone.cz, Kruh Fest ~ http://hranicar-usti.cz/

PROGRAM PRO RODIČE S DĚTMI

SO 10.00-11.30 Svět fauny a flóry / workshop s Barborou Müllerovou / Vyšlete své děti na dobrodružnou cestu za objevováním přírody, jejich zákonů a hlavních druhů rostlin a živočichů. Půvabně ilustrovaný svět flóry a fauny okouzlí vás i vaše děti. Pomocí lupy a hodinářských kukátek budeme kreslit živý hmyz a poznávat bohatství přírody.

SO 12.00-13.30 Bločky a zvířátka z fleecu / workshop s Monikou Doleželovou / Skupina ilustrátorů z Nýbrž pořádá workshopy, kde se naučíte, jak vyrobit ty nejhezčí zvířecí figurky z různých materiálů. Zkusíte si nejrůznější postupy a přístupy, práci s barvou i textiliemi.

NE 13.00-14.30 Kuchařka pro děti John Cage / workshop s nakladatelstvím Bylo nebylo / Neobvyklá kuchařka, vzpomínka na dětské patlání s hlínou i kus snění do kapsy. Pomocí hlíny a jílu budeme kreslit různé malé zkušenosti, dobroty a další ingredience pro vaše originální recepty. Dílnu vede Anna Pleštilová z nakladatelství Bylo nebylo.

NE 15.00-17.00 The Best of Ultrafun / animované filmy a výtvarná dílna / Pásmo nejlepších krátkých animovaných filmů pro děti, které vznikly pod vedením lektorů ze spolku Ultrafun. Malí i velcí diváci se seznámí s principem ruční animace, dozví se, jak se dělá animace a budou mít možnost si vytvořit vlastní animované dílo. Lektorka Pavla Šnajdarová patří mezi nejzkušenější animátorky a ilustrátorky z ateliéru Filmové a televizní grafiky na pražské UMPRUM.

od  17. 11.  (20:00)
do  19. 11.  (23:00)
Prokopa Diviše 1812/7, Ústí nad Labem
SDÍLEJ:

AKCE V OKOLÍ

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT