Zdejší obyvatele tím posílala do úplně jiných volebních místností. Na problém ji upozornili už i někteří Ústečané. Centrální radnice prý vše co nejdříve napraví.

Nesprávně vylepené plakáty se objevily například v ulici SNP nebo Mošnova. Místostarosta centrálního obvodu Jan Tvrdík (Alternativa pro Ústí) sdělil, že o tom neví. Pokud o tom podle něj není informován ani starosta, tak si to úřad řeší sám.

„Upozorňovala nás na to jedna paní, už se to mělo dát do pořádku. Ten, kdo oznámení o konání voleb vylepoval, to spletl,“ řekla vedoucí správního odboru centrální radnice Jitka Parýzková.

V Mošnově ulici už včera plakáty nebyly, někdo je evidentně odlepil. Podle některých místních obyvatel tam ale ještě před několika dny vylepené byly. Ve vchodech v ulici SNP 3 až 9 však nesprávná oznámení o konání voleb zůstala. Parýzková uvedla, že dá vše co nejdříve do pořádku.

Ústečané kvůli této chybě mohli jít za týden volit do úplně jiné volební místnosti. Vedoucí odboru podotkla, že by se voliči neztratili. „Zapisovatelky nebo předsedové komisí by jim řekli, že mají jít tam, kam chodili dříve. Každá komise má soupis ulic a volebních místností,“ dodala Parýzková.

Podobné problémy zřejmě nemají na Severní Terase. Místostarosta místní radnice Josef Macík (ČSSD) tvrdí, že stížnosti obyvatel na nesprávně vylepené oznámení o konání voleb zatím nezaregistrovali.