Kvůli transparentům Šulce kritizovala opozice, ale i jeho straničtí kolegové. Hejtman však protiromský či rasistický podtext odmítá a tvrdí, že chtěl pouze upozornit na zneužívání sociálních dávek.

Mostecká policie na konci září v souvislosti s plakáty přijala trestní oznámení. Počátkem října však případ odložila. „Po konzultaci s okresním státním zastupitelstvím nebylo zjištěno, že byl spáchán trestný čin nebo přestupek,“ sdělila mluvčí mostecké policie Ludmila Světláková.

Kontroverzní plakáty se objevily v Ústí nad Labem, Litvínově a Mostě. „Všechna nařčení, že je obsah namířen proti Romům, nejsou ani náhodou pravdivá,“ tvrdil Šulc při oficiálním představení plakátů. Hejtman se hájil také tím, že slogan sám nevymyslel, ale pouze si ho „vypůjčil“ ze zdi jednoho litvínovského domu.

Ze Šulcova jednání však nebyli nadšeni jeho straničtí kolegové. „Takový způsob volební kampaně se mi nelíbí,“ řekl před časem Lidovým novinám předseda Senátu Přemysl Sobotka (ODS).

Hejtmana zkritizoval také krajský lídr ČSSD Jaroslav Foldyna. Ten tvrdil, že ODS nemá co veřejnosti říci a tak se uchyluje k praktikám krajních politických hnutí. „Už po prvním přečtení je znát, že tento rádoby vtip je rasisticky motivovaný,“ podotkla ministryně pro lidská práva a národnostní menšiny Džamila Stehlíková (Strana zelených).

Billboard visel na ústeckém rozestavěném paláci Zdar. Investor stavby společnost AZ Sanace o tom však nevěděla. Náměstek primátora Arno Fišera si dokonce myslel, že vyvěšení plakátu mají na svědomí radikálové.

Co říkáte na verdikt policie? Diskutujte!