Nejstarším kandidátům, jež budou bojovat o hlasy voličů, je 78 let. Jsou to Ústečan Ivan Brouček a Václav Zaspal z Velkého Šenova. První jmenovaný se bude chtít do krajského zastupitelstva probojovat za koalici DOHODA pro Ústecký kraj. Druhý je na kandidátce Konzervativní koalice.

Naopak nejmladším kandidátům do krajského zastupitelstva je teprve osmnáct let. O hlasy voličů budou bojovat studenti Aleš Perk z obce Povrly (DOHODA pro Ústecký kraj), Petr Vostiňák, David Tomášek (oba Sdružení pro republiku - Republikánská strana Československa) a barmanka Lucie Šlégrová (Dělnická strana).

Nejvíce mladých lidí má na kandidátce Strana zelených. Objevuje se na ní čtrnáct politiků do 29 let. Na druhé straně – komunisté mají na své kandidátce třiačtyřicet lidí, kteří jsou starší 50 let.

Zatímco nejvíce žen (celkem 24 z 60) bude bojovat o hlasy voličů do krajského zastupitelstva ze Strany zelených a koalice DOHODA pro Ústecký kraj.

Volební místnosti se dnes otevřou od 14 do 22 hodin. Volby do krajského zastupitelstva budou pokračovat v sobotu od 8 do 14 hodin.

V době voleb pro všechny politické subjekty a jednotlivé kandidáty platí, že nesmí ve volební místnosti a jejím bezprostředním okolí propagovat sebe nebo svou stranu.