„Té modré je už hodně,“ hlásí ke zhruba stovce obyvatel předseda ČSSD a ústecký poslanec Jiří Paroubek.

Na dvacet kilometrů vzdáleném krajském úřadě je klid. Hejtman Ústeckého kraje a lídr ODS do krajských voleb Jiří Šulc je ještě těsně před volbami zavalen prací. „Mám na stole ještě asi šest plných knih smluv, které je potřeba podepsat,“ sdělil Šulc.

Občanští demokraté poslední megalomanskou akci uspořádali na Mírovém náměstí ve čtvrtek. Nerozhodné voliče lákal ve volebním stanu včera jen náměstek hejtmana a dvojka na kandidátce ODS Radek Vonka.

Celé teplické Náměstí svobody se v pátek zbarvilo do oranžova. Svou pouť tam končí i obří kamion sociální demokracie. „Já už bych to ani nedělal. Je to nad plán, ale možná máme ještě hodně zásob,“ řekl lídr ČSSD a krajský zastupitel Jaroslav Foldyna.

Právě tato obří akce uzavírá celý předvolební kolotoč. „Potřebujeme, aby vláda zeslábla v kolenou,“ přesvědčoval Paroubek poslední voliče, aby dali hlas právě ČSSD. Megalomanská akce nechává hejtmana v klidu. „Mě to nezajímá. Tohle je jejich věc,“ vzkazuje Šulc do Teplic.

Na akci sociálních demokratů se představují také hvězdy muzikálů. „Taky bych se šel na koncert pana Paroubka podívat. Zajímalo by mě, jak zpívá,“ dodal Šulc, který je znám tím, že na předvolebních mítincích ODS také voličům zazpíval.

Špičky ODS a ČSSD těsně před volbami ještě „lovily“ nerozhodné voliče. Naopak lídři dalších stran už žádné předvolební akce nedělali. Oldřich Bubeníček (KSČM) sdělil, že kampaň ukončili ve středu v Mostě. Ve středu se s voliči rozloučili také Severočeši.cz. Tajemník politického hnutí František Ryba podotkl, že předvolební mítinky ukončili v Děčíně, kde se diskutovalo o zdravotnictví.

Úderem druhé hodiny všechny předvolební propagace musely skončit a začalo se volit. Mezi prvními odevzdal svůj hlas Jaroslav Foldyna v bývalém kulturním středisku v Děčíně. Těsně po druhé hodině volil také lídr Strany zelených Petr Klepiš. S celou rodinou odvolil v 11. základní škole v Mostě, stejně jako hejtman Jiří Šulc.

Kolem 16 hodin odevzdával hlas také ministr zemědělství a bývalý ústecký primátor Petr Gandalovič (ODS). Volební lístek vložil do urny ve staré hasičské zbrojnici ve Skoroticích.

A co Vy? Vhodili jste hlasovací lístek do urny a účastnili jste se tak voleb? Diskutujte!