Před volbami proslul zejména kvůli seznamu otázek adresovaných mimo jiné ústeckému hejtmanovi a lídrovi ODS Jiřímu Šulcovi. Zelenka svými dotazy naznačoval, že se vědomě podílí na organizovaném zločinu. Seznam otázek považoval hejtman za lži a hlouposti.

Jiří Zelenka byl na kandidátce Severočechů.cz až na padesátém místě. Do zastupitelstva ho však posunul nejvyšší počet hlasů ze všech svých stranických kolegů. Od voličů získal 3341 hlasů, což je po lídrovi ČSSD Jaroslavu Foldynovi a Jiřím Šulcovi vůbec nejvíce ze všech kandidátů.

Zelenka před volbami ostře vystupoval právě proti sociálním a občanským demokratům. Když mu však začal někdo vyhrožovat, schoval se v zahraničí. „Zprvu jsem si z výhrůžek nic nedělal, ale když přesáhly jistou mez, rozhodl jsem se, že bude lepší, když se na pár dní stáhnu,“ uvedl Zelenka ve zprávě, kterou odeslal médiím těsně před konáním voleb do krajského zastupitelstva.

Novým zastupitelem se stal také Petr Ryšavý. Ten je neblaze proslulý zejména kvůli kauze kolem koupi domu v ústecké Poláčkově ulici. Ryšavý coby člen majetkového výboru města zvedl ruku pro prodej domu firmě StratoCruiser. Přitom zatajil, že je akcionářem právě této společnosti.

Do krajského zastupitelstva se dostal také ředitel mostské policie Bronislav Schwarz (Severočeši.cz). Toho před volbami zkritizoval a několikrát ze lži obvinil ředitel severočeské policie Jiří Vorálek. Odeslal totiž médiím dopis, ve kterém mimo jiné tvrdil, že Schwarz nebyl členem žádné speciální jednotky. Po několika dnech se za některé své výroky omluvil. Dopisem se však zabývalo policejní prezidium.

Nejstarším krajským zastupitelem je 64letý Petr Brázda, který kandidoval za KSČM. Nejmladší naopak Lenka Tomanová. Osmadvacetiletá projektová manažerka z Lovosic byla na kandidátce sociální demokracie.