Ústečtí sociální demokraté tam v sobotu večer rozjeli oslavy vítězství ve volbách do krajského zastupitelstva. Poprvé totiž převzali vládu na hejtmanství.

Politici ČSSD byli ještě odpoledne z průběžných výsledků voleb zaskočeni. Ve svém volebních štábu na Střekově shodně tvrdili, že ještě není, co slavit. A to přesto, že kolem 17 hodiny vedli nad vládnoucí ODS už o zhruba deset procent.

„Jsme strašně moc rádi, že budeme moc řídit to, co jsme lidem říkali. Ale že bychom tady bouchali šampaňský to ne,“ sdělil náměstek primátora a čtyřka na kandidátce ČSSD Arno Fišera.

Někteří se však už museli připravovat na to, že budou muset sáhnout hluboko do peněženky. „Vsadil jsem se, že když porazíme ODS v Ústí o pět procent, tak nakoupím celý karton pravého šampaňského,“ prohlásil krajský zastupitel Tomáš Kříž. Sociální demokraté porazili ODS v krajské metropoli nakonec o jedenáct procent. A Kříž tak kupoval šampaňské.

Sociální demokraté začali s oslavami v Krásném Březně kolem 20 hodiny. Nechyběli ústečtí radní Milan Bartůněk, Zuzana Kailová či místostarosta Severní a desítka na krajské kandidátce ČSSD Josef Macík. Oslavy však byly v režii Tomáše Kříže. Před všemi sociálními demokraty křičel slavnostní pokřik: „Ciga hej, Caga hej, Ciga caga ciga caga, hej, hej, hej“ ČSSD měla, co slavit. Po dlouhé době vyhrála volby a skončila před ODS.

Co říkáte na výsledky krajských voleb? Diskutujte na webu!