V minulosti byla KSČM vedoucí silou ve městě, nicméně v posledních letech došlo k prudkému odlivu členské základny. „Důvody jsou v zásadě dva. Jednak populismus SPD a zároveň část voličů se přesunula k ANO. Myslím, že jeden z důvodů je i naše nepříliš dobrá komunikace směrem ven,“ zní ze štábu.

Zdroj: DeníkZatímco většina stran sleduje volební výsledky ve větším týmu, někteří si pro tuto příležitost rezervovali salonky v restauracích, komunisté nic podobného neudělali. „Do poslední chvíle naši lidé pracovali. Protože nemáme státní příspěvky, tak často zadarmo. Společnou akci jsme odvolali a domluvili se, že přijdeme v neděli ráno. To už bude vše sečteno a podle výsledků budeme pokračovat,“ řekl předseda Vodseďálek.

I Miloslav Buldra přiznává, že současná situace komunistů je slabá. Podle něj se výsledky práce komunistů chlubí někdo úplně jiný. „Kdybychom v některých klíčových rozhodnutích nepodpořili minulou vládu, tak by mnohá rozhodnutí, které lidi pocítili na vlastních peněženkách, neprošla,“ připomíná komunistickou podporu bývalé vlády Andreje Babiše.

Ve volebním štábu ve všebořické Besedě slavilo hnutí ANO své volební vítězství v Ústí nad Labem. Primátor za ANO Petr Nedvědický přítomným ženám rozdával růže. Atmosféra panovala poklidná.
Ve volebním štábu ANO slavili rozdáváním růží. Komunisté poprvé v Ústí propadli

Mezinárodní politiku vnímají oba ústečtí představitelé KSČM ruským pohledem. Zazněla slova o vyvražďování Rusů, o tom, že si Putin bere Krym proto, že byl původně ruský, a zazněla i slova o fašistické Ukrajině. Nechtějí připustit argument, že Rusko je většinou světa vnímáno jako agresor.