„Vím, že zatím se jedná o spekulaci, sečtena je sotva polovina hlasů, ale já doufám v 25 procent,“ komentoval primátor výhled na volební výsledek. Ve stejné číslo doufá i oblastní předsedkyně ANO v Ústí nad Labem Eva Fialová. 

Zdroj: DeníkPrimátor zároveň ale několikrát zdůraznil, že by rád poděkoval všem, kteří k volbám šli, ať už volili kohokoliv. Podle Nedvědického se jedná o zodpovědný přístup k budoucnosti. „Nadávat na výsledky voleb může jen ten, kdo volil a nevyšlo mu to, protože nevolič svůj hlas promarnil.“ Jak podle něj, tak podle Fialové má největší vliv na procentuální zisk hnutí ANO současná vládní politika.

Několik hodin před finálním oznámením výsledků voleb věřil primátor Nedvědický, že budou v čele a zároveň znovu zdůraznil, že se na jejich výsledku podepsala současná vláda. „Ať si to někdo přizná nebo ne, současná vládní politika se prostě na výsledku voleb musí projevit,“ řekl Nedvědický. Zpřesňující se výsledky mu dávaly stále větší šanci a v kuloárech se ozývaly první povolební spekulace o budoucích koalicích.

Ve volebním štábu ve všebořické Besedě slavilo hnutí ANO své volební vítězství v Ústí nad Labem. Primátor za ANO Petr Nedvědický přítomným ženám rozdával růže. Atmosféra panovala poklidná.
Ve volebním štábu ANO slavili rozdáváním růží. Komunisté poprvé v Ústí propadli

Ani přes dobrý výsledek nevládne v Besedě nijak bujará nálada. U stolů probíhá normální konverzace. Výsledek je potěšující, ale jak řekl primátor Nedvědický, procentuální zisk je sice fajn, ale důležitější je práce po volbách. „A zatím mi negratulujte, jsem pověrčivý,“ varuje před předčasnou radostí primátor.

Petr Nedvědický (vlevo) a Martin Krsek
Ústecký boj o Senát: Do druhého kola jdou Petr Nedvědický a Martin Krsek

„Pojďte na guláš, nebo koláčky,“ zve oblastní předsedkyně Fialová. Hloučky kuřáků sledují výsledky promítané na velké plátno skrz velká prosklená okna a komentují každý procentní zisk.