Martin Krsek je známý jako popularizátor regionální historie. Napsal řadu knih i filmových scénářů a je dlouholetým redaktorem reportáží populárního pořadu České televize Toulavá kamera, v němž divákům odhaluje zákoutí Ústeckého kraje.

V komunální politice působí jako zastupitel už v druhém volebním období a dočasně, než jeho hnutí PRO! Ústí odešlo z koalice, zastával post radního pro kulturu.

Historik Martin Krsek na archivním snímku
ROZHOVOR: Do Senátu pojedu na kole, říká Martin Krsek po vítězství ve volbách

Jako zastupitel se vyhranil především jako kritik četných demolic starých domů a celých bloků v Ústí nad Labem. Coby historik neváhal obléknout montérky a na zbořeništích hledat unikátní artefakty spojené s historií města. V opozici často kritizoval koaliční politiku, kde si bral na paškál městské projekty. O některých z nich v podstatě říkal, že nemají hlubší myšlenku, případně bojoval za oživení a investice do ústecké zoo i personální přeobsazení jejího ředitele.

Zdroj: DeníkJako senátor chce spojovat všechny, kdo usilují o proměnu regionu k lepšímu. Dohlédl prý by i na to, aby vládní pomoc, zvláště seniorům a lidem s nižšími příjmy, byla odpovídající. I proto prý ve své senátorské kanceláři slibuje zřídit bezplatnou právní poradnu.

V kuloárech je označován z člověka, se kterým se těžko vyjednávají kompromisy, alespoň tedy podle jeho koaličních oponentů. Z nich někteří ho mají i za jednu z překážek jakékoliv pro ně přijatelné dohody s hnutím PRO! Ústí.

Martin Krsek získal v prvním kole senátních voleb 19,1 % hlasů, ve druhém 67,71 %. Před druhým kolem jej podpořili neúspěšní kandidáti Alfréd Dytrt a Martin Balej.