Předchozí
1 z 6
Další

Podívejme se nejprve na výsledky malé ankety, kterou Ústecký deník na svém webu na toto téma v minulých dnech uspořádal. Takto hlasovali čtenáři. 

GrafikaGrafikaZdroj: Deník

Yveta Tomková, Vaše ÚstíZdroj: archiv osobnostiYveta Tomková, Vaše Ústí

Samozřejmě je důležité apelovat na vládu, aby zákonem umožnila obcím mít vliv na vyplácení sociálních dávek. Pokud se někdo neumí chovat, obec by mu mohla dávky zkrátit, nebo odebrat. S tím současným se nedá pracovat. V Mojžíři a ostatních vyloučených lokalitách se střídá moc lidí, někdy platí, jindy neplatí, pak se zase stěhují. Pokud se zákony nezmění, nic se nepohne. Jediný recept, který máme teď, je výkup domů a bytů, jedině vlastnictví nám dává kontrolu nad tím, kdo z nájemníků v daném domě bude bydlet.

Miloslav Buldra, KSČMZdroj: archiv osobnostiMiloslav Buldra, KSČM

Já souhlasím, že je potřeba mít vliv na skladbu nájemníků, aby bylo možné ten problém řešit. Jako zastupitel jsem byl jedním z těch, kteří říkali, že je potřeba volné byty vykupovat. Pro Mojžíř jsem měl ještě jedno řešení - sezvat na úřad majitele bytů a domů s tím, že by se měli začít také podílet na úklidu a udržování pořádku obecně. Nejen inkasovat peníze.

Jaroslav Mareš, UFOZdroj: archiv osobnostiJaroslav Mareš, UFO

Ano souhlasím, že vykupování bytů a domů v problémových oblastech je jediná cesta, jak ovlivnit skladbu obyvatel ve vyloučených lokalitách. Město taky získává výkupem možnost nastěhovat si sem lidi, co tu bydlet chtějí a mají zájem se na jeho životě podílet. Byty mohou sloužit jako startovací bydlení pro mladé, pro rodiny, co nedosáhnou na hypotéky a vlastní byt, nebo pro policisty, lékaře a další povolání, která tu potřebujeme. Výkup je jediná šance, jak město pozvednout.

Jiří Tůma, STANZdroj: archiv osobnostiJiří Tůma, STAN

Souhlasím s tím. Je to poměrně účinný způsob, jak zabránit obchodu s chudobou. Spekulanti nakupují levné byty, a pak tam do nich nastěhují problematické rodiny. V těchto bytech pak na ně nasadí předražený nájem, který tito lidé platí většinou ze sociálních dávek. Dostanou zaplaceno dvakrát. Poprvé, když je odněkud za velké peníze vysídlí.

Zdroj: DeníkCo rozhodne volby u vás?
Zapojte se do ankety Deníku

Na sídlišti není kde zaparkovat. Chybějí zubaři. Ulice jsou plné děr. A zrovna ve vaší obci stále chybí kanalizace, ačkoliv ji zastupitelé slibují roky. To jsou věci, které vás trápí. Co bude tím hlavním tématem zářijových komunálních voleb ve vašem bydlišti? Co u vás rozhodne volby? Dejte nám vědět. Zapojte se do předvolební ankety Deníku