Na střední škole navštěvovala od 1. ročníku dramatický kroužek. Zlomem bylo založení amatérského spolku Luna Stochov. Po maturitě se dostala na DAMU, obor činohra. Po dokončení DAMU nastoupila do Činoherního studia Ústí nad Labem.

Usměvavá Nataša Gáčová měla od dětství vysněnou metu. Divadlo. Jako malá ráda sledovala loutková představení, pozorovala loutkaře. Zajímaly ji jejich obličeje.

S úsměvem vzpomíná na představení, kdy jako pětiletá vypeskovala dětského kolegu, že zapomněl text. Ale po pravdě. Nikdo moc nevěřil, že se stane opravdovou herečkou. Na holku z malého města pohlížela dost vysoko.

Její první krůčky k divadlu začínaly na recitačních soutěžích. „Paní učitelka nám přečetla básničku, kterou jsme měli umět na příště. Já ji uměla na konci hodiny.“ Hned první rok na gymnáziu se hlásila do dramatického kroužku. Ale to jí bylo málo. S přáteli založila před třinácti lety amatérské divadelní sdružení Luna Stochov.

Projekt sklidil velký ohlas nejen v rodném Stochově, ale i na festivalech amatérkého divadla v Česku a cizině. Účastní se přehlídek v Rakovníku, Třebíči či Hanau nad Mohanem. Nataša Gáčová získává troje ocenění za hlavní ženský herecký výkon.

Přijetím na pražskou DAMU se jí začíná plnit dětský sen. Mladá holka se dík snaze a talentu prosazuje na prestižní herecké škole. Po absolvování DAMU (2001) je jí nabídnuto angažmá v ústeckém Činoherním studiu, které s nadšením přijímá.

Zaujala ji nejen tradice Činoherního studia. Vždyť zde hráli takové osobnosti jako Karel Heřmánek či Jiří Schmitzer. Lákala ji i novodobá dramaturgie.

Nataša Gáčová zůstala Činohernímu studiu věrná. Působí zde již šestým rokem a patří k nejzkušenějším hercům. Její role se pomalu přesouvají z postav holčiček do ztvárňování žen, což sama označuje za novou příležitost.

Ale jak říká: „Je důležité být dítětem. Jako dítě se dokážu do role vžít. Kdybych tuto schopnost ztratila, tak budu sobě i divákům lhát.“ Dnes ji můžete zhlédnout v roli asistankty Claudie ve hře Strange Love, jako Soňu ve Zmatení jazyků či jako Mášu ve Třech sestrách.