Hosty vystoupení jednoho z koncertů speciálního republikového turné k 60. narozeninám Vladimíra Mišíka, v Ústí budou Radim Hladík & Blue Effect, písničkáři Vlasta Třešňák a Vladimír Merta a také Jaroslav Olin Nejezchleba, baskytarista a hráč na violoncello. I díky nim půjde o mimořádnou událost, která se už nejspíš nikdy nebude opakovat.

Mišíka, který bude zpívat a hrát na kytaru, doprovodí jeho „klasická“ kapela ETC., tedy baskytarista Jiří Veselý , kytaristé Pavel Skála a Petr „Kulich“ Pokorný, Mišíkův dvorní Paganini, houslista Honza Hrubý a bubeník Jiří „Zelí“ Zelenka. Už ti sami o sobě jsou bluesrockovým mužstvem snů.

Vladimír Mišík přitom v posledních letech z oslav nevyjde. Před třemi roky slavil 30. výročí koncertů se svou skupinou Etc., jejich zatím poslední společné album Umlkly stroje je jejich 10. deskou. Náladou a kvalitou písniček, pro které psal texty písničkář Jiří Dědeček i sám zpěvák, se ale vrací k Mišíkovým sólovým začátkům, časům hitu Stříhali dohola malého chlapečka. Svým způsobem je ta nahrávka dokonalá.

První den turné, už 8. března v Brně, byla pokřtěna i knížka rozhovorů, kterou její autor Ondřej Bezr nazval prostě Mišík. Během turné „stará parta“ natočí také živé DVD s řadou hostů. Ač mívá Mišík se zdravím často problémy, a loni kvůli nim dokonce sešlo z natáčení DVD, do penze se zatím ještě nechystá. Věří, že album Umlkly stroje není jeho posledním.

Zítřejší koncert v Nároďáku nebude obyčejnou show. Půjde – podobně jako v případě nedávného vystoupení Michala Prokopa – o ohlédnutí za důležitou částí historie našeho rocku. Proto vedle Chlapečka zazní i Variace na renesanční téma, 20 deka duše, Špejchar blues i jeden z prvních Mišíkových hitů Proč ta růže uvadá. Nostalgii se ubrání málokdo.