Kapelu tvoří Luny (zpěv, texty), Ivan a Milan Rychnovští (zpěv), Michal Míšek (kytara) a Viliam Tokár (klávesy). Měli minidisk, už ho nechávají v šuplíku. Hrají unplugged, vidí v tom budoucnost. „Pro jazzové kluby jsme popoví, pro pop kluby jazzoví či undergroundoví,“ posteskl si Luny. „Není to nářez pro každou party, spíš poslechová hudba. A pro tu musí být atmosféra.“

Luny poslouchá Simply Red a George Michaela, při psaní ho neovlivňují. „Teď u novějších písniček bych byl rád, kdyby mi lidi rozuměli. Ty texty jsou pro mě hodně niterné. Vpisuju do nich vlastní představy o tom, jak se dá v tomhle světě přežít,“ přiznal. Podle Milana Rychnovského tvoří zvuk skupiny souhrn zkušeností, které si do ní všichni přinesli. Třeba Michal Míšek patří mezi nejlepší jazzmany v Ústí. Umí ale i funky, což se hodí. „Je to postavené na tom, o čem zpíváme, jak to zpíváme a jak je kladen důraz na vokál. Soul převažuje, jsou tam i prvky jazzu, funky, blues,“ vysvětlil Milan.

Loni zpívali na předávání dobrovolnických cen Křesadlo, letos končili ústeckou část festivalu o lidských právech Jeden svět. „Ani ostatní koncerty pro nás ale nejsou obyčejný. Moc jich nemáme, tak si je užíváme. Ale hlavně se neumíme dostat tam, kde se hodně hraje,“ připustil.

Luny´s Mood už měli vymyšlený klip k písni Don´t Know. Oslovili známé a přátele, zda v něm nechtějí hrát, nakonec z toho sešlo. „Problém byl v penězích a technice,“ vysvětlil Milan. Luny dodal, proč padla volba právě na tento song.

„Je to naše první písnička, kterou hrálo rádio. Posílali jsme jim co máme, tuhle soul popovou písničku jsme doporučovali a oni si ji vybrali. Popisuje stav člověka, kdy se s něčím loučí a moc se loučit neumí,“ řekl. „Paradox je, že 2. singl, který z těch písniček Express hrál, už není pop, ale underground jazz,“ dodal.