Soutěž pořádá STK Ústečan Setuza a Taneční škola Quick, mistři Hana a Vladimír Kubátovi. V porotě byl i Jan Rottenborn, učitel tance z Ústí.

Dost nostalgie

„Na Ústecký pohár mám nostalgické vzpomínky, v roce 1986 byl mou první soutěží,“ ohlédl se. „Udržet tak dlouho nepřerušenou šňůru – za to patří manželům Kubátovým velký dík,“ řekl. „Když jsem začínal, nebyly páry dětské ani juniorské. Dnes páry, které vypadají jako začínající, tančí i pět šest let. Jsou na vysoké úrovni,“ byl spokojen.

Nadšení mladých

„Jsem tu poprvé, tancovalo se nám dobře,“ tvrdila devítiletá Valerie Jenčuková, členka novoborského dětského TK Boráček, která spolu s Lukášem Znamenáčkem dětskou kategorii vyhrála.

„Tato klasická soutěž je pro nás důležitá i tím, že se potřebujeme dostat do prvních dvou míst, do finále. Tím získáme body a postup do další skupiny, do áčka,“ řekl dvacetiletý Zdeněk Trubák z ústecké TŠ Gebert, partner osmnáctileté Kristýny Řídké. Skončili druzí. První taneční soutěží v životě byl Ústecký pohár pro pražský hobby – tedy amatérský – pár devatenáctiletá Milena Voděrová a dvaadvacetiletý Petr Palas. Byli třetí.

Tančí čtyřicet let

„Se ženou letos máme na 38. ročníku Ústeckého poháru jubileum. Tanec už děláme 40 let,“ dodal Vladimír Kubát.