Hosté zaznamenali excelentní vstup do utkání. Trojky v podání Amese, Mujagiče a Novotného byly smrtící.

Bodové šňůry zlomily Ústí vaz

„Hlavně, že jsem si před zápasem říkali, že soupeře nesmíme pouštět do bodových šňůr,“ kroutil hlavou nad lehkovážností svých svěřenců trenér Jan „Bob“ Šedivý. Propadákem skončila zejména druhá desetiminutovka. V ní vstřelili ústečtí košíkáři pouze 11 bodů, kdežto pardubický expres 29! „Chodili dva na jednoho nebo i na nikoho. Poločas byl o 25 a to se blbě dotahuje,“ utrousil pivot Jan Tomanec.

Domácí mančaft kosí zranění. Proti Synthesii chyběli tři borci a dva nastoupili se sebezapřením. „Argrett má problémy s kotníkem, Pištěcký musí na vyšetření kolena. Výborného potkala střevní viróza,“ upřesnil Šedivý. Duo nejzkušenějších není též zcela fit. Holešovského trápí šlachy na ruce a Feštra sužuje bolest zad. I přes zdravotní lapálie dokázalo Ústí zabrat. Ovšem na více než třinácti bodové přiblížení to nestačilo. „Druhý poločas nebyl z naší strany dobrý. Hráči ho malinko vypustili. Patrně pod dojmem jistého vítězství,“ konstatoval lodivod Synthesie Stanislav Petr.

Pardubická cizinecká legie Gamma, Ames a Mujagič předala v závěru dirigentskou taktovku ne tak ostříleným plejerům Jelínkovi a Votavovi, ale i tak Ústí utržilo pátou porážku v řadě.

Víc než porážky mrzí bojovnost

„V tomto složení, pakliže chceme vyhrát, musíme předvádět po celých čtyřicet minut hru srdíčkem. V první půli se tak nedělo. Nečekal bych, že budu muset učit bojovnosti mladé kluky. U nich by to snad mělo být automatické,“ byl kritický na adresu Slunéčka a Žampacha trenér Šedivý.

Záchrana basketbalového klubu Ústí je téměř jistou záležitostí. „Poslední tým prvoligové tabulky BBK Brno by musel ve zbývajících sedmi kolech šestkrát vyhrát, což nepředpokládám, že se stane,“ vědel trenér, jemuž končí 2. května smlouva.

37. kolo Mattoni NBL BK Ústí nad Labem – BK Synthesia Pardubice 73:95 (19:26, 30:55, 55:75). Rozhodčí: Lukeš, Volejník. Diváků: 250.

Body: Tomanec 18, Eisner 15, Feštr 14, Holešovský 7, Koranda a Slunéčko 6, Žampach 1, Stavěl 0 – Gamma 16, Stria 14, Novotný 13, Mujagič 11, Přibyl 10, Ames 8, Jelínek 6, Votava a Marek 5, Trnka 4, Majerík 3. Nejlepší hráč: Jiří Novotný.