Rodiče herečky měli v Ústí hospodu, proto měla od malička ráda společnost. Často navštěvovala zdejší biograf, který jí přímo učaroval. Možná právě jeho návštěvy odstartovaly její hereckou kariéru. Ve dvanácti se shlédla v baletu. Teprve v době, kdy se rozhodovala o svém budoucím povolání, odešla do Jihočeského divadla v Českých Budějovicích. Ústí dál často navštěvovala, bydlela už ale jinde.

Herečka svým umem a talentem nadchla řadu diváků. Dovedla zahrát jakoukoli postavu, aniž by ztratila přirozenost. Po AMU přešla v roce 1956 do Vinohradského divadla. Hrát začala pod pseudonymem Olga Sluníčková.

Její herecké výkony jsme mohli shlédnout na obrazovce v seriálech Žena za pultem, Dynastie Nováků, ve filmech jezevec, Vítr v kapse či ve Vláčilově Markétě Lazarové. Její kamarádka Jiřina Jirásková na ni vzpomíná: „Karolínu Slunéčkovou jsem znala velice dobře. Byla laskavý a milý člověk s velikým darem talentu,“ ohlédla se zpět přední česká herečka.

„Uvědomila jsem si, že její časný odchod z tohoto světa je vlastně krutý tím, že Karolína nestihla všechno, co v ní bylo, vypovědět. Byla to velká osobnost, krásná ženská a opravdu báječná herečka,“ vzpomínala na kamarádku s láskou Jiřina Jirásková.

Slavná herečka, která prožila krásné dětství v Ústí nad Labem, opravdu neměla k dispozici tolik času, kolik by ho pro svou plnou seberealizaci potřebovala.

Zemřela – stejně jako její otec – na rakovinu plic. I když mnohokrát slibovala, že se ndo našeho města ještě jisto jistě podívá, osudem už jí to bylo odepřeno.

Stejně tak jako prkna jejího milovaného divadla, na kterých toho chtěla ještě tolik dokázat.