Trio, z něhož po odchodu Vizíra do zahraničí zůstalo jen duo, je pohrobkem ústeckých betAversion, zajímavé skupiny která neměla dlouhého trvání. Písničky včetně hitu Fire z prvního EP Electronic Suicide mají v angličtině, češtině se ale nebrání a stylově se mění. Začínali se space popem, dnes už hrají space rock. A využívají videoprojekci, která dává jejich show další rozměr.

S kapelou, která hraje i hit slavných britských Sister of Mercy, ovšem moc veselo není. Třeba song Elektronická sebevražda popisuje, jak nás všechny ovládá elektronika. Jak kvůli ní žijeme zrychleně, jak nás to ubíjí a okrádá o skutečné krásy života. Třeba.

FTM právě za Vizíra hledají náhradu, ale ne za každou cenu. „V současné době jsou basové linky hotové a na koncertech je hraje syntetizér. Jelikož jsme vycházeli z Vizírových partů, nejsou úplně jednoduché, takže basák musí být technicky vyspělý, přesný a zapadat mezi nás. Nechceme zbytečně sundávat laťku,“ vysvětlil FaKing. Kapela hledá i živého bubeníka, což je ještě větší problém. „Ale vzhledem k tomu, že je stejně část aranží čistě elektronická, není naší snahou vše hrát naživo. Dál se držíme hesla Neberte práci strojům,“ řekla zpěvačka, bývalá členka ústecké skupiny Have A Nice Trip.

Fly To Mars opět hodně spolupracují se zkušeným ústeckým muzikantem a zvukařem Honzou Brambůrkem, pomáhá jim jako producent. „A nutí nás koukat se na naše písničky z jiných úhlů pohledu a vyhazovat partie, které nejsou důležité,“ řekl FaKing. V současnosti hrají na koncertech 13 písní, další 3 mají skoro hotové.

„Díky Standovi Urbanovi se rýsuje možnost natáčení v jednom z nejlepších českých studií. Standa i Honza nás na koncertech střídavě zvučí, takže mají o našem repertoáru přehled a můžeme s nimi diskutovat o tom, kde to drhne. Dál nám pomáhá Vítek Kučera (Zima), který stál s Honzou u zrodu několika našich písní. Takže jsme stále takový klan,“ dodala ještě Lu.