Odtud utekl k plzeňskému divadlu J. K. Tyla. Zde se po absolvování konkurzu stal členem operetního ansámblu. Po zdárném složení zkoušek na pražskou DAMU opustil plzeňské angažmá a věnoval se plně škole. V roce 2006 přijal nabídku Činoherního Studia na stálé angažmá.

Podle svých slov měl již od mládí blízko k divadlu. Třináct let působil ve folklórním sboru Mladina. Zde pochytil pohybové a pěvecké základy. A díky sboru rovněž načichl divadlem.

Cesta Jana Holíka za herectvím nebyla přímočará. Nejprve vystudoval sportovní a podnikatelskou školu v Plzni a zamířil do kanceláře. Zde se ovšem trápil. Proto když se dozvěděl, že divadlo J. K. Tyla pořádá konkurz na role Rusů do operety Šumař na střeše, přihlásil se. Shodou šťastných náhod a hereckého talentu uspěl. Následně byl přijat do trvalého angažmá.

Za své působení v Plzni ztvárnil řadu rolí. Mohl v Plzni zůstat, ale rozhodl se v herectví zdokonalit. Proto se přihlásil na DAMU. Díky hereckým výkonům v divadle Disk, ve kterém působí studenti DAMU, zaujal Natálii Deákovou (režisérka a umělecká šéfka Činoherního Studia, nyní na mateřské dovolené). Ta si jej vybrala do souboru. Na rok odložil magisterské zkoušky a vstoupil do angažmá v Činoherním studiu. Ovšem DAMU hodlá dostudovat již letos.

Jan Holík ovšem není žádný divadelní zelenáč. Působí například v populárním představení Caveman, s nímž už navštívil i Ústí nad Labem. Spolupracoval již s takovými divadelními osobnostmi jako jsou Boris Rösner či Jan Kačer. Ve hře Klára a Bára vystupuje po boku Ivany Chýlkové a Evy Holubové. Zkrátka zkušeností má na rozdávání.

Životem Jana Holíka neprostupuje jen divadlo. Má rovněž i silný vztah k hudbě. Hrál jedenáct let na bicí a nyní zpívá v hudební skupině Hibaj. Jak říká: „Skupinu je možné slyšet zejména v Plzni. Myslím ale, že se brzo uvidíme i někde tady.“ Takže se máme na co těšit.

Od nástupu do Činoherního studia uplynul teprve necelý rok, ale Jan Holík si zdejší prostředí nemůže vynachválit: „Je tu bezvadná parta. Prostě jsem natrefil na lidi, se kterými je mi dobře. Baví mě s nimi hrát. Doufám, že se to bude vyvíjet dál, protože se od nich mám co učit.“ Ale není spokojený jen s Činoherním studiem. Pochvalně se vyjadřuje i na adresu Ústí: „Jsou zde příjemní lidé a krásná krajina.“

A kde je možné herectví Jana Holíka spatřit? Na to nám odpověděl sám: „Teď hraji představení Caveman v Divadle U Hasičů. Dále hru Klára a Bára spolu s Evou Holubovou a Ivanou Chýlkovou, která se hraje ve Švandově divadle. V Ústí už představil i vlastní hru To i ono.“

V Činoherním studiu jej můžeme vidět ve hře Zmatení jazyků v roli Leona, jako štábního kapitána ve Třech sestrách a nově jako dona mafie v gangsterce Famiglia.