V 19.00 hodin na hradní terase zahrají Shyw@z.crew, po nich gramofony roztočí častý účinkující parties DJ Tall. Koho unaví produkce na nádvoří, asi jeho down tempem nepohrdne. Úderem púl osmé by měly začít zpívat dámičky, které si říkají Kačkala.

Vystupují bez nástrojů, zpívají a capella, přesto na ně budou někteří návštěvíci koukat s otevřenou pusou. Zapomeňte na sladké Lunetic či šprýmaře Flying Pickets a 4TET. Hudba Kačkaly je ta správná špína života, ať už zpívají country, spirituál nebo dost otevřeně česky.

Zajímavá je i čtyřka Yellow Sisters. Z její hudby čiší pohoda, připomíná muziku divochů z pralesa. Také ony díky agentuře HeroZeroNegro zazpívají v Ústí poprvé, zdi gotického hradu a záře ohňů jsou pro to ideální.

Koho zklidní DJ Tall či Žluté sestry, toho určitě probudí táborské punk hardcore drum´n ´bass trio Deverova chyba. Asi nebude snadné probudit se po té show druhý den včas. Ale zkuste to, už v 10.00 hodin začne 5. prvomájový festiválek Za Hnátou na Klíši. „Od předchozích ročníků se liší tím, že nám město nedalo ani korunu. A to i přesto, že je na koncert vstup zdarma,“ povzdechl siJoska Troska, pořadatel akce.

Festiválek končí v 17.00 hodin. Do té doby se na něm vystřídá sedm skupin různých stylů. Vedle coreových Toxic People to budou Tom Tom Traffic, hrající navigační rock, Okrozom, domácí female punkoví Rose Means Rose, parta Krteczek a Sníh na schodišti. Dobrou náladu a žízeň sebou,“ zve Joska Troska.