V následujících řádcích se dozvíte více o těch větších, na které to nebudou mít obyvatelé centra Ústí zase tak daleko.

Velký dětský den, akci s podtitulem „Kdo si hraje, nezlobí“, chystá na zítra od 10.00 hodin na Střekovské nábřeží k vraku lodi ústecká produkční agentura Dream Production (DP).

„Odehraje se pod záštitou Vlastimila Žáčka, starosty Střekova,“ dodal Lubomír Machoň, šéf DP.

Pořadem budou provázet pestrobarevně oblečené moderátorky a bavičky Jitka Kopecká a Dana Skůsová v rolích šášulek Pimpuly a Bambuly. „Na rozdíl od programů Dády, kdy se dostane na pódium do soutěží vždy jen malá část dětí ze sálu, se snažíme zapojit co nejvíce malých návštěvníků. A alespoň malý dárek dát všem. Ale ne jen tak, zadarmo. Musí se snažit a něco pěkného předvést,“ vysvětlila včera Jitka Kopecká. Členka zábavné dvojice, kterou už známe i v rolích Macha a Šebestové. Právě ty sehrály na vraku na dětském dni přesně před rokem.

U vraku se – podobně jako loni – mohou těšit děti na nejrůznější atrakce a´la skákací hrad či houpačky.

„Ale také na poníky a kolotoče, dětský koutek, kouzelníka Magic Alexe, dětské disko a další zábavu,“ slíbil pořadatel. „A určitě si zde mohou nejmenší nechat namalovat obličej a změnit se tak během pár minut například v pohádkovou postavu. A ti starší třeba i v hororové hrdiny,“ dodal s tím, že oslava na vraku je zdarma.

Také první repríza zcela nového představení Činoherního studia, pohádka Malá čarodějnice kterou uvede divadlo zítra i pozítří vždy od 10.00 hodin ve své budově na Střekově, je určena dětem.

„Dětem od čtyř do devadesáti devíti let,“ upřesnil před premiérou s úsměvem Vladimír Čepek, dramaturg ústeckého Činoheráku.

Malá čarodějnice je poslední letošní premiérou Činoherního studia. V podání tohoto divadla je sice také popleta, jíž se ještě kouzla moc nedaří. Ale je zároveň i trochu jiná, než ta, kterou známe v podání Jiřiny Bohdalové z oblíbeného Večerníčku, z cédéček či z celovečerního animovaného filmu. Publikum v ní „navíc“ – vedle čarodějnice malé, jejího Havrana i čarodějek velkých, které ji pro její věk a nezkušenost odmítají vzít mezi sebe – uvidí také Polednici, Povětrnici či Verbíře. V hlavní roli Malé čarodějnice uvidíme výbornou Zuzanu Onufrákovou. Tu už znají TV diváci ze seriálu Redakce, ale i návštěvníci Činoheráku i z role Jánošíkovy milé či ze hry Jak jsem se učila řídit.

Na osvědčenou a divácky vděčnou zábavu – křest malé zebří slečny – zve už dnes od 13.00 hodin k restauraci Koliba Zoo Krásné Březno.

„Zebřička se narodila 18. dubna 2008, její matka je Unita a otec Balduin. Jméno mláděte má tu čest vymyslet Sandra, finalistka soutěže Bleskově hvězdou muzikálu. Návštěvníci se ho dozví v 15.00 hodin u výběhu zeber při slavnostních křtinách,“ slíbila Věra Vrabcová ze zoo.

„Jedná se o 92. mládě v pořadí, které se v naší zoo narodilo. Chov zeber Hartmannové má dlouholetou tradici, chováme je nepřetržitě od roku 1975,“ dodal Roman Nešetřil, pracovník propagace ústecké zoologické zahrady.

Dnešní dětský den uspořádá zahrada ve spolupráci s Hitrádiem FM. „Hlavní program je soustředěn do areálu restaurace Koliba. Pod vedením populárního moderátora Štěpána Sokola si děti budou moci zasoutěžit o spoustu cen, zazpívat, zatancovat při dětské diskotéce, zaskotačit si,“ slíbil Roman Nešetřil.

Součástí programu bude i show zmíněné Sandry.Už od 10.00 hodin budou ovšem po celém areálu zoo probíhat další doprovodné akce, zaměřené rovněž na děti a mládež.

Multicentrum YMCA v Krásném Březně chystá pětidenní maraton sportovních i kulturních akcí. Začne zítra Dětským dnem Na laně, akcí se skákáním v pytlích, přetahovanou, posezení pro rodiče a překvapení. Vstup je volný.