Akce nabídne výstavu i dražbu beranů, jejíž rekord je 15 tisíc korun. Bde zde i výstava zemědělské techniky a zábava pro děti i dospělé.

„První ročník Jarmarku se věnoval jen hodnocení a aukci beranů. Časem jsme začali přidávat i zábavu pro návštěvníky,“ ohlédl se Jiří Soukup, spolupořadatel.

Farmu vlastní samostatně hospodařící rolník Vlastimil Slavíček. V chovu navázal na tradici Státního statku Malečov, kde měl pan Šebek chov beranů plemene Merino. Vedle nich představí a nabídne na 12 chovatelů z více krajů na akci i plemena Německé černohlavé, Suffolk, Cverbl…

Nejen berany ale výstava ukáže. „Návštěvníci uvidí i lamy krotké včetně čerstvě narozeného samečka,“ prozradil Jiří Soukup. Program je zaměřen na běžné návštěvníky, zájemce o berany i odborníky. Na Farmě Sebuzín se odehrají přednášky o plemenitbě a plemenech, o významu chovu ovcí v ČR a ve světě a také o zpracování mléčných a masných produktů z ovcí.

V poledne začne na Jarmarku stříhání ovcí a soutěž – tipování času. „1. cena je ostříhaný beránek,“ dozvěděli jsme se. Děti čeká skládání čepic z novin, házení na cíl i tipování vítěze soutěže plemenných beranů. Akce nabídne i ukázku spřádání vlny, prodej sýrů a ovčích výrobků, moštů, pálenek i občerstvení – guláš a jehněčí šašlik.

K dispozici bude parkoviště zdarma, z Ústí na akci zájemce doveze autobus č. 11 s označením konečná – Církvice.