Minule hráli Ebeni ve stejném objektu o patro výš – ve velkém sále. Tam, kde se odehrávají velké akce včetně plesů a ústeckého Mezinárodního tanečního festivalu.

Komorní atmosféra dnes už bývalého kinosálu DK, místa kde agentura For i letos pořádá podzimní divadelní festival Ústecká forbína, ale hudbě Marka Ebena a jeho bratrů Kryštofa a Davida jen prospěla. Koncert měl blíž k hraní v klubu, než k show v „hale“.
Marek Eben, zpěvák, autor všech písniček nového ebenního alba Chlebíčky, moderátor StarDance i MFF Karlovy Vary v TV, byl také „akčnější“ než minule. Při písni Folklóreček, lehké parodii na lidovky z Valašska a Slovácka, poskakoval na pódiu a plácal se do nohavic, jak to starší generace miluje od Jožky Černého. Jen možná s ještě větším „zanícením“. A ve stoje, respektive v pohybu, zpíval i ebenní klasiku Chůze.
Marek byl ovšem i vtipný. Už na úvod, poté co si v zákulisí vyslechl, které firmy koncert podpořily, sál rozesmál hláškou „Tak jsem si říkal, že bychom se pro dnešní večer asi měli přejmenovat na bratry Elbeny.“

Na začátku slíbil, že s kapelou (sestavenou ze známých českých jazzmanů, bluesmanů i rockerů) přehraje trio celé CD Chlebíčky. Měl pravdu, „podařilo“ se to ale až poté, co zazněl i přídavek. Z novinky tak nechyběli vtipní Sloni, houpavý Poslední valčík, zdravotně ironické Karlovy Vary i song XL nejen o velikostech. Veselo bylo i když popisoval, jak kde publikum na jednotlivé písně reaguje.
Při kosmickém duetu Houston Marek Eben seděl, „jako“ telefonoval a hlas herečky Jaroslavy Kretschmerové v roli jeho ženy zněl z počítače. Přesto jsem si nepřipadal ochuzený. Pořád lépe, než kdyby místo Jarky zpíval někdo z kapely. U písničky Vidíš vidíš, duetu s Ivou Bittovou z CD Já na tom dělám, si poradil jinak. Její part odzpíval u klavíru sám.

Termín minulého hraní Ebenů v Ústí prozradil kapele návštěvník. Věděl to přesně, ten den má výročí svatby. Ebeni se ovšem i ohlíželi. Proto jsme od nich slyšeli i písně Já na tom dělám, Nikdo to nebere či Pojďt si povídat…