Už od středy

Jako v Děčíně, který už má Městské slavnosti za sebou, se neomezí slavení jen na víkend. Oslavy 760 let od první písemné zmínky o Ústí nad Labem začaly Evropským svátkem hudby, který vyvrcholil včera na Lidickém náměstí koncertem skupin z Ústí.

U jejich pódia byl i cíl recesistického Letního lyžařského závodu, který jeli nadšenci ulicemi na běžných lyžích.

Dnes od 16.00 hodin zve město k Beach baru Vrak na taneční Oxygen open air party s DJs Michaelou Salačovou či Michalem Poljakem, zítra tamtéž vystoupí hip hopové hvězdy na festivalu Hip Hop Open Air Mezi mosty. O něm více dnes na straně č. 25.

close zoom_in Unikátní tance

Zítra v 10.00 hodin začne pod „zasedačkou“ magistrátu na Lidickém náměstí soutěž ve společenském tanci o Cenu primátora.

„Vznikla v roce 2000 a je jediná, která se nekoná v uzavřeném prostoru. Po velkém pátrání můžeme s téměř 100% jistotou říci, že je asi jedinou na světě!“ uvedl Zdeněk Kymlička, pořadatel.

V 1. ročníku se ani tanečníkům nechtělo do té bláznivé myšlenky jít. Dnes všichni berou soutěž jako vrchol sezóny, je o ni obrovský zájem.

„Koná se ve 2 kategoriích, diváci si ji nikdy nenechají ujít. Je vidět, že Ústí je městem tance. Letošní 40. ročník Mezinárodního tanečního festivalu to dokazuje,“ dodal.

close zoom_in Kino plné hvězd

Vrcholem oslav bude zítřejší Koncert k 760. letům města Ústí od 16.30 v letním kině. „Letos je postaven na interpretech z Ústí,“ uvedl Ivan Dostál, ústecký radní.

Koncert zahájí Martina Balogová, po ní připomene Radek Tomášek hit Smokie Zpíval jen rokenrol, nic víc. Na programu jsou ústečtí Beatles The Boom, kteří se do kina vracejí po roce jako Fešáci.

Jan: Vracím se domů

Před 19.00 budou předány ocenění vítězům ankety Ústecký slavík, poté zazpívá Václav Neckář se skupinou Bacily. „V amfiteátru jsme s kapelou hráli často, naposledy ale před revolucí,“ řekl včera Václav Neckář, čestný občan města Ústí nad Labem.

close zoom_in „Bude to pro mě zvlášť slavnostní událost. Vždyť jsem se v Ústí narodil,“ řekl Jan Neckář, kapelník Bacilů. „Zahrajeme nejstarší hity, Kytáru, Stín katedrál, Šalala li či Časy se mění, z těch nových třeba Oči koní,“ dodal ještě Jan Neckář s tím, že do Ústí se moc těší.

Nakonec Fešáci

Na programu bude i Abba World revival, Ústí budou reprezentovat skvěle také Fešáci. Z původní slavné sestavy zde vystoupí Jan Turek, Tomáš Linka, František Pátek, Robert Moucha a také kapelník Antonín Kny, který už hraje v kapele 22 let.

Vstupné do kina je 60 korun.