Vedle světové módy od českých krásek program nabídl i pány ze soutěže Muž roku, efektní taneční show Yemiho a JAD či sbor Koťata.

Byli jsme svědky přelomové události. Díky tomu, že 25 tisíc Kč nemocným dětem z ústecké nemocnice dal snědý Yemi se skupinou JAD, Viamont i Spolchemie po 100 tisících a další, vydělala „Krása“ nejvíce v historii. Celých 360 tisíc Kč je v čase krize zázrak.

Ač pršelo, uvnitř divadla vládla skvělá atmosféra. „Vše jde hladce. Je vidět, že Lenka Taussigová pořádá akci popáté, umí v tom už chodit,“ vítaly mě dámy z SDOB u vchodu. Dorazil jsem později a přišel o artistickou show Dua Decalages i humor moderátorky Ivy Pazderkové.

Před akcí se netajila, že takovou roli má poprvé. „Kvůli ní jsem přibrala pět kilo. Takže jsem se mezi modelkami schovat nemohla,“ smála se. A prozradila, co jí řekl při zkoušce chlapeček z Koťat: „Kéž byste byla o pár let mladá!“

V tu chvíli sledovali show hosté – tradičně herečka Valerie Zawadská i automobilový závodník Tomáš Vavřinec, prvně fotbalista – legenda Vladimír Šmicer.

Tito lidé přidávají Kráse na lesku, svou účastí podporují její význam a dávají jí větší váhu.

Zatímco Šmicer („Užil jsem si to,“ přiznal) mnohé překvapil, na dětské modelky a modely, předvádějící šaty značky Monnalisa, lidé čekali.

Děti byly v oblečení roztomilé, starší dívky napodobovaly přítomné první dámy českého modelingu Štěpanovskou, Lutovskou, Průšovou, Váchovou, Mašlíkovou, Erbovou, Chmelířovou či Kocmanovou Taussigovou s lehkou naivitou i přirozenou elegancí. Děti jako model(k)y publikum jen tak neomrzí.

Vedle Koťat v červeno – bílých „uniformách“ vypadala moderátorka Iva jako Sněhurka mezi trpaslíky. Dík (nejen) za to patří i Lence Vinické. Režisérkou a choreografkou akce je již pět let.

Koťata dětské písničky zpívala s radostí, odvazovala se u nich a publikum jásalo. A užilo si i nečekaného účinkujícího Miloše Knora. Házel vtípky, popisoval své nakupování s manželkou, byl zpestřením.

„Mám zážitek: pěkné modely šatů, roztomilé děti, krásný tanec. A určitě sympatická a úžasná Lenka, které miminko moc přeju. Před chvílí to na pódiu veřejně oznámila… Dnes vzala modelky do nemocnice a bylo to krásné. Paní Erbová dokonce uronila slzu, jak ji nemocné děti dojaly,“ řekla Jiřina Suchá, pracovnice Masarykovy nemocnice.

„Cítila jsem se tu dobře, i ústecké publikum bylo úžasné. Přišlo, protože jde o dobrou věc,“ dodala Iva Pazderková.