V úvodu – za úderu bicích a vábivých tónů nabroušené kytary – zpíval argentinský baskytarista Luis Maya v rodném jazyce.

Poté se objevil frontman Tim Mitchel, temperamentní a plný energie. Předvedl, že má hlas silný, dobrý. VBB v čele s Javierem rozjel bluesové pecky. Přes skladby z CD Comes Alive With Friends (2009) si diváci užili i skladby Back Alley Blues či Voodoo Woman.

Tim tančil i šaškoval. Krom „zajímavých“ tanečních kreací se chopil i kytary. V jeden moment mu Vargas přenechal sólo a Tim předvedl, že ač je jeho hlavní doménou zpěv, blues sólo dokáže obstojně.

„Zpěvák je dobrý, basa s bicími drží rytmus, cit pro blues je celou kapelou dobře vyjadřován,“ hodnotil Marek Černý z lovosické blues rockové party Vitamin.

Druhá část show začala hammondy Tima Mitchela. Nějak se ale „nechytlo“ kytarové kombo Javiera. Až když technik vyměnil aparát, hrál dál.
Vůbec to však neuškodilo na kráse, příjemná atmosféra blues and smooth jazzové nálady zahalila místnost…

Jen škoda, že to bylo dost vyřvané. To potvrdil i bluesman Černý. „Celek byl perfektní, blues je nesmrtelné. Jen možná blues bylo v druhé půli moc nahlas, zvukaři se to asi tak líbilo,“ soudil.

ZPRACOVAL Daniel Janů